Gamybos išlaidų skirstymas


Gamybos išlaidų skirstymas. Pagal gamybos apimties įtaką į pastoviąsias ir kintamąsias. Tai išlaidos,kurių didžioji dalis skiriama gamybai aptarnauti. Nagrinėdami pagamintos produkcijos vienetui tenkančias pastoviąsias išlaidas. I-as atvejis (5000Lt. Kintamosios (tiesiogiai kintančios) išlaidos- tai tokios išlaidos. Todėl savaime suprantama, kad dešimčiai tokių stalų reikės lentų už 400Lt(10 x40). Pagal reikšmingumą visos gamybos išlaidos skirstomos į pagrindines ir pridėtines. Pridėtinės išlaidos susijusios su gamybos valdymu ir aptarnavimu įmonėje. Bei išlaidų tiesioginiam. Produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai. Produktų savikainos apskaičiavimas vadinamas produktų savikainos kalkuliavimu. Gaminių savikainą kalkuliuojant užsakyminiu me- todu. Skaičiuojant savikainą užsakyminės savikainos kalkuliavimo metodu visos išlaidos(tiesioginio darbo. Bendrą tokių išlaidų sumą dalijant iš pagamintos per tą laikotarpį produkcijos kiekio.

Tai išlaidos,kurių didžioji dalis skiriama gamybai aptarnauti, o ne tiesiogiai produkcijai gaminti.Prie tokių išlaidų galima priskirti administracijos išlai- das.Pavyzdžiui ,buhalterinės apskaitos vedimo išlai- dos praktiškai nepriklauso nuo to, ar 100 , ar 200 stalų pagamins kuris nors įmonės padalinys.Dėl to, kad buhalteris vietoj skaičiaus “100” parašys “200”, jam nereikės mokėti didesnio atlyginimo.Kitas pavyzdys gali būti patalpų nuoma.Jos dydis nepri- klauso nuo to, kiek gaminių pagaminta tose patalpose. 2.

I-as atvejis: (5000Lt: 500 stalų) 10Lt II-as atvejis:(5000Lt :1000 stalų) 5Lt Žinodami,kad įmonės pastoviųjų išlaidų per ataskaitinį laikotarpį dydis vieno gaminio savikai- noje nustatomas dalijant šių išlaidų sumą iš paga- mintų gaminių skaičiaus,galima teigti,kad pastovio- sios išlaidos vienam gaminiui kinta priklausomai nuo gamybos apimties. 4.

Kintamosios (tiesiogiai kintančios) išlaidos- tai tokios išlaidos,kurios tiesiogiai priklauso nuo pagaminamos produkcijos kiekio.Vadinasi liepos mėn.pagaminus dvigubai daugiau produkcijos nei birželio, liepos mėn.kintamosios išlaidos bus dvi- gubai didesnės nei birželį.Pavyzdžiui tokių išlaidų pavyzdys yra pagrindinės gaminį sudarančios me- džiagos,žaliavos bei tiesiogiai su gamyba susijusios darbo užmokesčio išlaidos.Tarkime,vienam stalui pagaminti reikia pušies lentų už 40Lt. 5.

Pridėtinės išlaidos susijusios su gamybos valdymu ir aptarnavimu įmonėje,jos cechuose ir tarnybose, tai įrenginių eksploatavimo ir priežiūros išlaidos, įrenginių ir pastatų nusidėvėjimo,administracijos valdymo išlaidos ir kt.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 62 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (665 žodžiai)
  • Marija
  • Gamybos išlaidų skirstymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamybos išlaidų skirstymas. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-islaidu-skirstymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:00
×