Gamybos kaštai. Konspektas


Gamybos kastai tai. Gamybos kastu apskaiciavimas. Mikroekonomikos uzduotys konspektas. Trumpojo laikotarpio gamybos kastai ir ju apskaiciavimas. Gamybos kaštų monitoringas. Laikotarpio gamybos kastai. Gamybos kasati. Trumpojo laikotarpio kaštų klasifikavimas. Mikroekonomika kaštų apskaičiavimas. Trumpojo laikotarpio gamybos kastu apskaiciavimas.

Gamybos kaštų klasifikavimas. Gamybos kaštai. Alternatyvieji kaštai. Ekonominiai kaštai ir pelnas. Kaštų ir pajamų įvertinimas. Įmonės gamybos kaštai. Trumpasis ir ilgasis laikotarpis. Trumpojo laikotarpio gamybos kaštai. Ribiniai gamybos kaštai. Rezultatyvumo mažėjimo dėsnis. Trumpojo laikotarpio ryšių tarp kaštų kreivių ypatumai. Ilgojo laikotarpio gamybos kaštai. Užduotys temos įsisavinimui.

Tiesioginės išlaidos (pavyzdžiui, gaminant produktus tiesiogiai sunaudotos žaliavos ir medžiagos, tiesiogiai gaminantiems produktus darbuotojams apskaičiuotas darbo užmokestis) lengvai susiejamos su konkretaus produkto gamyba ir todėl įskaičiuojamos į tam tikro produkto savikainą tiesiogiai. Netiesioginės išlaidos negali būti tiesiogiai susietos su tam tikro produkto gamyba (ar pardavimu) arba jas taip susieti neprasminga, bet paskirstomos produktams remiantis pasirinktais kriterijais.

Pelnas (profit) verslo apskaitoje - tai bendrųjų pajamų ir bendrųjų kaštų skirtumas; tai pajamos, kurios lieka atėmus verslo išlaidas.

Kaštų ir pajamų įvertinimas (tūkst. litų).

Ekonominiai kaštai - tai išteklių, reikalingų tam tikrų prekių ir paslaugų apimčiai pagaminti, vertė. Ekonominiai kaštai – tai buhalterinių kaštų ir numanomųjų (implicitinių) kaštų suma.

Buhalteriniai kaštai (BK) (eksplicitiniai); Ekonominiai kaštai (EK) (implicitiniai kaštai (IK)+ buhalteriniai kaštai (BK)) EK = IK +BK.

Bendras pelnas -tai skirtumas, kuris atsiranda tada, kai firmos bendrosios pajamos (įplaukos) yra didesnės už jos skaičiuojamus (buhalterinius) bendruosius kaštus. BP =BPaj. - BK.

Trumpasis laikotarpis yra abstraktus laiko tarpas, per kurį kai kurios gamybos ištekliai yra pastovūs (nuolatiniai gamybos ištekliai, pavyzdžiui, įmonės dydis), o produkcijos apimtis kinta tik keičiant sunaudotų kintamųjų gamybos išteklių kiekį, pavyzdžiui, žaliavų, darbo.

Kintamieji kaštai (KK) -tai išlaidos, kurios kinta priklausomai nuo gaminamosios produkcijos (paslaugos) kiekio. Kintamieji kaštai išnyksta, kada gamykla (įmonė) sustoja.

Prie kintamųjų kaštų, arba pirminių gamybos kaštų, priskiriame išlaidas: Žaliavoms ir pagrindinėms medžiagoms; Darbo jėgai; Energijai; Įrankiams; Įrengimų aptarnavimui.

  • MS PowerPoint 602 KB
  • 2016 m.
  • 36 puslapiai (902 žodžiai)
  • Universitetas
  • Scene69
  • Gamybos kaštai. Konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamybos kaštai. Konspektas. (2010 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-kastai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 21:26
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo