Gamybos logistika kursinis darbas


Gamybos logistikos principai ir turinys. Įvadas. Gamybos logistikos tikslas. Gamybos principai. Cechų gamyba. Srautinė gamyba. Gamyba statybos aikštelėje. Grupinė gamyba. Gamybos partijos gaminių kiekis. Gamybos segmentavimas. Išvados. Literatūra.

Gamybos logistika yra susijusi su įmonės logistika, tai yra visuma užduočių ir su jomis susijusių priemonių visuma, kurių dėka yra užtikrinamas optimalus gamybos procesas. Gamybos logistikos tikslas yra siekimas, kad į gamybą būtų diegiamos tobulinimo, supaprastinimo bei taupymo priemonės. Tikslams pasiekti yra parengiama įmonių strategija. Ji ir nulemia gamybos logistiką. Strategija turi prisidėti prie gamybos planavimo ir gamybos valdymo procesų optimalaus organizavimo, tam sudarydama palankias sąlygas mažinti konkretaus proceso išlaidas ir didinti gaminamos produkcijos konkurencingumą, įmonėms pelningai dirbti ir plėstis.

Reikia visada būti pasiruošusiam naudoti naujas idėjas, laužyti tradicijas. Beveik kiekvienas sumanymas yra įgyvendinamas, jeigu tam yra skiriama laiko, jėgų ir resursų.

Cechinės gamybos progresas priklauso ne tik nuo kiekvienos gamybinės operacijos apdorojimo, bet ir nuo kitai gamybinei operacijai reikalingų mašinų poreikio.

Grupinei gamybai naudojamos funkcinių ir objektų principų derinys (=grupinis principas). Abiejų principų privalumai yra naudingi. Vienos apibrėžtos dalies gamybos procesui reikalingos gamybos priemonės yra sukoncentruotos į vieną grupę, šios grupės viduje gamybos priemonės yra skirstomos pagal srauto principą.

vienetinė gamyba – gamybos rūšis, kai per apibrėžtą laikotarpį pagaminamas tik vienas nustatytos produkcijos vienetas. (įrenginiai);

serijinė gamyba – yra tokia, kai gaminamas didesnis tam tikrų produktų kiekis.

masinė gamyba – yra tada, kai be apribojimo gaminamas nenustatytas kiekis.

Daugiapakopė produkto logistikos grandinė (į gamybos segmentą įeina daugelis produkto papildomos vertės kūrimo pakopų);

Netiesioginių funkcijų perkėlimas (darbuotojas nukreipiamas netiesioginei veiklai ir pats perima iš segmento užplanuotą veiklą);

Segmentavimu yra pasiekiama įmonių modulinė struktūra. Atskiri moduliai padeda geriau išdėstyti įmones. Taip pasiekiamas srauto optimizavimas ir gamybos trukmės minimizavimas. Mažėja atsargos, gali būti mažinami koordinavimo kaštai, vienoje gamyboje vietoje nesukoncentruojamas medžiagų ir informacijos srautas.

Išdėstymo planavimas - reiškia technologinių darbo vietų išdėstymą įmonės viduje. Jis turi lemti medžiagų srautu pagrįstą gamybą. Kadangi papildomos vertės sukūrimo procese dalyvauja įvairios darbo sritys, todėl įmonės viduje privalo būti nustatytos išdėstymo vietos. Į išdėstymo reikalavimus įeina produktas, gamybos priemonės, darbuotojai ir gamybos organizavimas. Į išdėstymo sąlygas įeina žemės sklypai ir pastatai, taip pat juridinės taisyklės (tai statybų reikalavimai, darbo apsaugos taisyklės, sveikatos reikalavimai, aplinkos apsaugos taisyklės, reikalavimai įrengti patalpas, kuriose dirbama su pavojingomis medžiagomis ir kt.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2359 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Gamybos logistika kursinis darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Gamybos logistika kursinis darbas. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-logistika-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:23
×