Gamybos mažinimo veiksniai


Gamybos rezultatyvumas. Mažinimo veiksnys.

Gamybos k mažinimo veiksniai. Ekonomija dėl gamybos mastų. Rezultatyvumo didėjimas dėl gamybos mastų – kai padidėjus gamybos veiksnių sąnaudoms, labiau negu proporcingai padidėja rezultatai. Pastovus rezultatyvumas dėl gamybos mastų – kai rezultatai proporcingai auga didėjant sąnaudoms. Mažėjantis rezultatyvumas dėl gamybos mastų – kai rezultatai auga mažesne proporcija negu didėja išteklių sąnaudos.

Rezultatyvumo didėjimas dėl gamybos mastų – kai padidėjus gamybos veiksnių sąnaudoms, labiau negu proporcingai padidėja rezultatai. Didėjantis rezultatyvumas dėl gamybos mastų pasiekiamas didėjant gamybos apimčiai dėl kelių priežasčių. Specializacija. Didėjant įm. Veiklos apimčiai, didėja ir galimybės specializuoti išteklių panaudojimą įm. Viduje. Pirmiausia tai pasakytina apie darbo pasidalijimą tarp darbininkų. Didelėse įm. Gali būti steigiami ir specializuoti valdymo aparato padaliniai. Erdvės veiksnys. Paprastai didelės įm. Išteklių sąnaudos veiklos rezultatų vienetui yra mažesnės dėl to, kad sąnaudų nereikia skaidyti į tokias pat smulkias dalis, kaip kad rezultatai. Pvz. , žaliavų, medžiagų arba pagamintų produktų saugojimo k susiję su sąnaudomis statybinių medžiagų, būtinų sandėlių statybai. Tačiau statant didelius sandėlius, jų vieno erdvės vieneto k mažesni, negu statant mažus. Transportavimo veiksnys. Sąnaudos, susijusios su transportavimu vienam produkto vienetui, mažėja didėjant rinkos plotui.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (436 žodžiai)
  • Gamybos mažinimo veiksniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamybos mažinimo veiksniai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-mazinimo-veiksniai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 15:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo