Gamybos organizavimas AB „Utenos trikotažas“


Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Gamybos ir jos organizavimo teoriniai pagrindai. Gamybos procesas. Gamybos planavimas. Medžiagų, darbo ir kitų išteklių planavimas. Gamyba AB „ utenos trikotažas“. Pilnas gamybos ciklas. Gamybos apimtys. Pardavimų apimtys. Veiklos pelnas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekviena gamybos šaka skiriasi įvairiais aspektais. Dažniausiai įmonėje vyksta būtent tokie procesai, nes įmonės yra savarankiški gamybiniai vienetai, kurie gali realizuoti pagamintą produkciją. Gamybos procesai skirstomi į dalis, kurias vykdo kiti padaliniai. Vykstantys technologiniai procesai, produkcijos skirstymas, įvairios specifinės sąlygos yra svarbios nustatant gamybos proceso tipą. Kiekviena pelno siekianti įmonė, nori gauti kuo didesnį finansinį rezultatą patiriant mažiausias sąnaudas. Norint tai padaryti, būtina tinkamai suplanuoti ir organizuoti gamybos procesą. Gamybos planavimas labai sudėtingas procesas, nuo kurio priklauso išlaidų ir pridėtinės vertės dydis. Įmonė turi turėti užtektinai išteklių, darbo jėgos, patalpų, reikiamos technikos ir technologijų, taip pat įsigyti medžiagų ar žaliavų, bei komplektuojamųjų detalių, tam kad gamybos procesas įmonėje vyktų sklandžiau. Organizuojant įmonės veiklą reikia atkreipti dėmesį į daugelį dalykų, tokių kaip prekių asortimentas, būsimos gamybos apimtys, naudojamos technologijos, reikalingų darbuotojų skaičius, išlaidų dydis ir pan. Gamybiniai procesai skiriasi savo sudėtingumu, kuris pirmiausia priklauso ir nuo gaminamos produkcijos sudėtingumo.

Įmonės ekonomika susijusi su vienu ar kitu gamybos procesu. Rūta Vainienė Ekonomikos terminų žodyne gamybą apibūdina kaip gamybos išteklių (darbo, kapitalo, gamtos išteklių ir kt.) naudojimą prekėms ar paslaugoms sukurti. Gamybos dalies tikslas - sudaryti aiškų vaizdą, kaip turi atrodyti gamyba ir kaip tinkamai yra naudojami gamybos pajėgumai vykdomai veiklai. Svarbu parodyti kad įmonėje gamyba nesustos dėl įrengimų techninių kliūčių, gedimų, ar kitokių priežasčių. Rita Puteikienė nurodo keletą aspektų kaip teisingai organizuoti gamybą. Pasirinkus gamybos organizavimo tipą, rekomenduojama pateikti gamybos proceso schemą. Schemoje turi būti nurodyta seka nuo medžiagų gavimo iki gatavos produkcijos, o vėliau ir sandėliavimo. Viso gamybos proceso aprašymas turi būti aiškus, kaip kas kur bus gaminama: kokia įranga bus naudojama, kaip procesas bus aprūpinamas žaliavomis, kaip bus nustatoma gaminio kokybė ir pan. Norint efektyviai paskirstyti išteklius, kad gautume pelną, reikia numatyti racionalų darbo organizavimą, darbo pasidalijimą, specializaciją, įvairius darbo metodus. Taip pat reikėtų pasidomėti, kaip vykdoma gamyba, konkurentų įmonėje. Kiti aspektai, kuriuos nagrinėja Verslo ekonomikos mokomosios knygos autorė, siejami su patalpų ir įrengimų tinkamu pasirinkimu, jų išdėstymo ir paskirstymo bei panaudojimo taktika. Būtina numatyti reikalingas patalpas, kuriuose vyks gamyba,ar gamybos plotai pakankami įrenginiams išdėstyti, ar numatytos visos vietos, jei kiltų evakuacija. Įrengimai taip pat svarbi gamybos dalis. Svarbu numatyti, kokių prietaisų ar įrangos reikės produkcijai pagaminti, ar tai bus nauji ar naudoti įrengimai, kiek lėšų bus skiriama jų įsigijimui, nustatyti ir paskaičiuoti jų nusidėvėjimą. Taip pat reikėtų numatyti gamybos apimčių didinimą ar mažinimą: kaip keisis įrenginių skaičius, patalpų dydis ir pan. Reikia nepamiršti ir medžiagų, reikalingų gamybai. Nustatyti jų poreikį, kiekį, apskaičiuoti jų vertę, sandėliavimo išlaidas, ir visa kita kas susiję su gamyba. Tiekėjų pasirinkimas, transportavimo paslaugos, partijų dydis, apmokėjimai taip pat labai svarbi dalis gamybos procese. Nereikėtų pamiršti ir darbuotojų, kurie yra neatsiejama gamybos proceso dalis. Darbuotojų skaičius yra viena svarbiausių gamybos planavimo dalių: darbuotojų kiekis, lėšos skirtos apmokėti jiems atlyginimus, kvalifikacijų kėlimo sąlygos ir kt.

  • Microsoft Word 133 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4397 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Gamybos organizavimas AB „Utenos trikotažas“
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamybos organizavimas AB „Utenos trikotažas“. (2019 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-organizavimas-ab-utenos-trikotazas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 13:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo