Gamybos organizavimas ir planavimas: Švaistiklio, naudojamo dviratyje, projektavimas


Detalės brėžinio analizė. Gamybos technologija. Medžiagų sąnaudos. Staklių ir įrenginių valandinis įkainis ir įrankiai. Investicijos pasiūlytų įrenginių įsigijimui. Laikas reikalingas detalės gamybai pasiruošti. Žmogiškųjų išteklių poreikis projekto įgyvendinimui. Gamybinio projekto išlaidos. Detalės gamybos galimybės Lietuvoje. Darbo grafikas. Detalės brėžinys. Išvados.


Mano pasirinkta detalė yra švaistiklis, kuris bus naudojamas dviratyje. Detalės medžiaga plienas 15NiCr13. Nors detalė iš pažiūros atrodo sudėtinga tačiau daugumos paviršių apdirbinėti nereikės (tai nurodyta brėžinyje). Bendras detalės tikslumo kvalitetas 14, yra tik 2 tikslūs matmenys, skylė 30H7 ir aukštis 30±0.05. Paviršiaus šiurkštumui užtikrinti nereikės naudoti papildomų operacijų tokių kaip šlifavimas, honingavimas ar pritrynimas. Papildomai detalės brėžinio analizei pasinaudosiu lentele:

Vienetinėje gamyboje siūlyčiau atsisakyti nurodymo jog apdirbinėti tik papildomai pažymėtus paviršius, kadangi vienetinio ruošinio gamyba liejimo ar kalimo būdu yra brangi. Vienetinėje gamyboje šią detalę būtų galima pagaminti iš standartinių profilių, pvz: karštai valcuoto plokščiojo strypo.

Visų pirma reikia pasirinkti ruošinio gamybos būdą. Kadangi brėžinyje (dešiniajame kampe) nurodyta, jog apdirbinėti tik papildomai pažymėtus paviršius, šiam ruošiniui pagaminti taikyčiau liejimo kevalinėse dvipusėse formose būdą arba kalimo būdų suformuotą ruošinį. Šie du ruošinio gamybos būdai sąlyginai brangūs ir vienetinėje gamyboje šios detalės kaina būtų didelė. Vienetinėje gamyboje, kaip jau minėjau anksčiau, pakoregavus brėžinį, siūlyčiau detalės ruošinį pasirinkti iš standartinių profilių. Detalei pagaminti reikėtų atlikti frezavimo, gręžimo, gilinimo ir plėtimo operacijas. Vienetinėje gamyboje šias operacijas būtų galima atlikti vienose CNC frezavimo staklėse. Serijinėje bei masinėje gamyboje – Vienomis frezavimo staklėmis matmens 30±0.05 grubus apdirbimas iš abiejų pusių.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1188 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Gamybos organizavimas ir planavimas: Švaistiklio, naudojamo dviratyje, projektavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamybos organizavimas ir planavimas: Švaistiklio, naudojamo dviratyje, projektavimas. (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-organizavimas-ir-planavimas-svaistiklio-naudojamo-dviratyje-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 05:39
×