Gamybos organizavimas referatas


Gamybos organizavimas. Ką apima gamyba ir gamybos medžiagų organizavimas bei pagrindinis tikslas. Įrankių ūkio pagrindiniai uždaviniai. Kas juos ir kaip įgyvendina. Gamybos medziagų organizavimo uždaviniai. Kaip nustatomas įrankių poreikis ir kas jį nustato. Kokios būna įrankių atsargos ir kaip jos apskaičiuojamos. Remonto ūkio pagrindiniai uždaviniai ir kas juos realizuoja. Remonto ciklas ir jo struktūra. Kas numatoma planuojant remonto darbus. Kaip gali būti organizuojami remontai. Kaip nustatomas reikiamas medžiagų kiekis (kokiais būdais ir kaip). Medžiagų atsargos ir kaip jos nustatomos. Kaip organizuojamas sandėlių ūkis. Pagrindinis sandėlių valdymo uždavinys. Pagrindiniai vidinio transporto uždaviniai. Kaip apskaičiuojamas reikiamas transporto priemonių skaičius. ABC grafiko esmė ir jo taikymas. Isvados.

Kiekvienos rūšies, tipo ir matmens įrankių poreikis apskaičiuojamas atskirai, nes jų patvarumo normos skiriasi. Taikant supaprastintą įrangos apskaičiavimo metodą, apskaičiuojama kiekvienos rūšies įrankių sunaudojimo norma tam tikro tipo įrengimų 1000 valandų darbo laikui. Dar labiau sustambinta yra patyrimo statistinis metodas, kai nustatomas įrankių sunaudojimo limitas litais 1000 gamybos apimties litų, normavalandžių. Norma paprastai nustatoma, pakoregavus praėjusių metų pasiektą lygį. Įrankių pirkimo-gamybos struktūrą nustato patyręs už šį darbą atsakingas darbuotojas.

Minimali atsarga (draustinė-rezervinė) – tai toks minimalus įrankių kiekis, kuris nuolat turi būti įmonės sandėlyje, kad įmonė galėtų ritmingai dirbti, ir sutrikus normaliam įrankių tiekimui. Ji nustatoma, atsižvelgiant į tai, koks įrankių dienos poreikis (nd) ir kiek dienų reikia įrankiams skubiai pristatyti arba skubiai pagaminti (tsk): Nmin=nd*tsk.

Maksimali atsarga – tai toks maks.įrankių ir įrangos kiekis, kurį įmonei ekonomiškai tikslinga turėti, kad galėtų nuolatos tolygiai ir nenutrūkstamai tenkinti gamybos poreikius, net ir laikinai sutrikus tiekimui : Nmax=Np+Nmin, Np-gaunamas įrankių partijos dydis, vnt. Gaunamųjų įrankių ir įrangos partija sudaro vadinamąją einamąją įrankių atsargą, kuri normalaus tiekimo laikotarpiu mažėja nuo maksimaliosios atsargos lygio iki minimalios atsargos lygio.

Priklausomai nuo remonto darbų centralizavimo laipsnio, įmonėje išskiriamos 3 remonto organizavimo formos: centralizuota, decentralizuota ir mišri.

Centralizuota: visi planiniai remonto aptarnavimo darbai atliekami remonto cecho jėgomis. Decentralizuota: visi remonto darbai atliekami cechų remonto tarnybos, cechų remonto dirbtuvės jėgomis, vadovaujant cechų mechanikams.

Mišri: visi gaišlūs darbai atliekami remonto cecho jėgomis, o kiti darbai – remonto tarnybos bei cechų remonto dirbtuvės jėgomis.

Remonto organizavime išskiriami 2 etapai: paruošiamasis ir įrengimo remonto. Paruošiamojo etapo metu kruopščiai pasiruošiama įmonės remonto darbams ir konstrukciniu ir technologiniu ir materialiniu požiūriu. Įrengimų remonto etapas gali būti atliekamas 3 būdais: remiantis standartine, poapžiūrine bei periodine remonto sistema. Remonto darbai dažniausiai organizuojami brigadiniu principu. Labai efektyvios specializuotosios ir kompleksinės brigados

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1613 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Gamybos organizavimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamybos organizavimas referatas. (2014 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-organizavimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 21:31
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo