Gamybos organizavimo sprendimai ūkyje


Įvadas. Žemės ūkio verslo įmonės planavimo ir organizavimo sprendimai. „Mažasis darželis“ ūkio gamybos organizavimo sprendimai. „Mažasis darželis“ ūkio pristatymas. „Mažasis darželis“ ūkio situacijos pateikimas ir analizė. Optimalios situacijos parinkimas ir įvertinimas. Gamybos organizavimas. Gamybos elementai, apimtys ir ciklas. Taikomos technologijos auginant daržoves. Gamybos organizavimo grafikai. Darbų organizavimas. Darbų organizavimo specifika. Darbų organizavimo grafikai. Darbų organizavimas Olandijoje. Išvados. Priedai. Informacijos šaltiniai.

Darbo tikslas: Suvokti gamybos organizavimo ir planavimo procesą, mokėti vertinti ūkininkavimo sąlygas ir parengti veiklos planus.

Darbo uždaviniai:

2.1 Identifikuoti ūkininkavimo sąlygas ir paringti geriausiai tinkančią gamybos kryptį (ūkio modelį).

2.2. Išanalizuoti pasirinktų produktų gamybos technologiją ir jos specifiką.

Akivaizdu, kad parengti planiniai sprendimai įmonės valdymo procesui neturėtų reikiamos įtakos, jeigu jie nebūtų įgyvendinami praktinėje jos veikloje. Planiniu sprendimu įgyvendinimas praktinėje įmonės veikloje atliekamas remiantis administravimu, pasitelkus funkcinį planinės veiklos organizavimo aspektą, reikiamų tikslų sistemos valdymą, veiklos tvarkaraščių sudarymą, jos kontrole ir ypač modernaus pobudžio veiklos aplinkos taikymą ir naudojimą laiku. Antai gan dažnai modernaus pobudžio veiklos aplinkos taikymas ir naudojimas laiku aptinkamas bankininkystės veikloje. Kaip žinoma, bankininkystės profesija tradiciškai laikoma saugia, patikima, pasižyminčia nuoseklia veikla tarp biurokratinių organizacijų ir įstaigų, nes profesinė bankininkystės specifika yra kaip tvirtas perspėjimas, primenantis bankų veiklos planavimo specialistams, ar egzistuojanti, reali tikrovė atitinka jų interesus, t. y. tolesne saugia ir nuoseklia tikrovės įvykių eiga ar jau būtini reikiami pokyčiai.

Rinkos ekonomikos tyrėjų nuomone, bankininkystės veikla yra itin jautri aplinkos pokyčiams, o jos pokyčių paieška tikslinga pradėti nuo strateginės rinkodaros idėjos formuluotės tikslumo ir taikymo praktikoje teisingumo patikros. Atliekant šio pobudžio patikrą rinkos ekonomikos tyrėjai rekomenduoja: − akylai stebėti, analizuoti ir vertinti tą pačią arba panašią verslo veiklą vykdančių įstaigų ar įmonių skverbimosi eiga į vietinių įmonių ar įstaigų mažmenines rinkas, pasižyminčias stabilumu ir ilgalaikiškumu; − nepalikti be reikiamos analizės ir vertinimo įstaigos ar įmonės veiklos globalizacijos eigos, kuri vis labiau spartėja ir dėl to keičia investicinių ir kitokių interesų bei valiutų kursus; − sistemingai domėtis technologijų tobulėjimo eiga, kuri nuolat daro didėjantį ar menkstantį poveikį įstaigų ar įmonių logistinėms veikloms, informacinėms jų valdymo sistemoms ir pan.; − visada turėti akivaizdų aiškumą apie įstaigos ar įmonės veiklos rezultatų pirkėjus ir vartotojus, ypač tais atvėjais, kai jų perkamoji galia stiprėja ir dėl to jie tampa vis išrankesni, stiprėja jų polinkiai „pirkti netoliese“ regioninėje ar gyvenamos vietos rinkose ir pan.

Verslo kūrimas - vienas naudingiausių ir pelningiausių galimų darbų. Toks darbas reikalauja labai daug pastangų ir laiko, tačiau jei esi entuziastingas, nebijai didelio ir sunkaus darbo ir esi tam pasiruošęs, tuomet jį dirbti bus malonu.

Mūsų ūkis yra Kauno rajone Laumėnų kaime. Ūkis nutolęs nuo miesto yra 15 km, yra dideli žemės plotai, kuriuose auginsime agurkus.

Rinkai tieksime: Morkas,agurkus, kopūstai, burokai.

Mūsų produkciją perka įvairūs vartotojai, jie gali tiesiogiai iš mūsų ūkio pirkti agurkus, arba turguje ir prekybos centruose.

Bendra žemės valda sudaro 15 ha, žemės ūkio naudmenų našumo balas – 47, vyrauja priemoliai, kalvos, ūkinių apribojimų nėra.

Ūkio tikslas: sukurti stambų ir gerą gaminamos daržininkystės produkcijos kokybės ir gamybos efektyvumo požiūriu ūkį, atitinkantį ES reikalavimus.

Vizija – auginti daržoves, tobulinti auginimo technologijas, išplėsti savo ūkį.

Misija – ūkyje auginti tokias daržoves, kurių ūkiai nepasiryžta auginti.

Pagrindiniai ūkio tikslai: didinti auginamos daržininkystės produkcijos pardavimo apimtis ir pajamas, mažinant auginamai daržininkystės produkcijai tenkančias išlaidas, gerinti parduodamas produkcijos kokybę, siekti socialinės gerovės.

Pagal 2.2.1 lentelę galima teigti, kad ūkis puikiai gali auginti daržoves, kadangi turi galimybę tinkamai prižiūrėti.

Ūkis turi daug stiprių pusių, todėl tikrai gali naudoti galimtybėmis ir po truputį plėsti ūkį. Reikia ieškoti, kad darbuotojai nūtų aukštesnės klasifikacijos, kad padėtų savo žiniomis ūkiui plėstis.

Ūkis užsiima daržininkyste. Yra auginama kopūstai 3 ha, morkos 6 ha, agurkai 4 ha, burokai 2 ha.

Planavimas, tai tarsi naudojimas žemėlapiu. Planas padeda nustatyti: Kur esate? Kur norite patekti? Kaip ketinate, tai padaryti?

  • Verslas Analizė
  • Microsoft Word 146 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3835 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eventas
  • Gamybos organizavimo sprendimai ūkyje
    10 - 10 balsai (-ų)
Gamybos organizavimo sprendimai ūkyje. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-organizavimo-sprendimai-ukyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×