Gamybos paruošimas ir įrenginiai namų darbas (2)


Gamybos paruošimo ir įrenginių. Namų darbo užduotis. Atlikti detalės brėžinio analizę (konstrukciniai bei technologiniai ypatumaiAprašyti detalės medžiagos savybes (cheminę sudėtį, apdirbamumą, stiprumines charakteristikasParinkti ruošinio tipą vienetinei gamybai ir jį pagrįsti. Parinkti užlaidas ir nustatyti ruošinio matmenis. Paskaičiuoti ruošinio medžiagos panaudojimo koeficientą. Parinkti ir aprašyti ruošiniui pagaminti reikalingą įrangą (trumpaiParinkti ruošinio tipą (liejinį arba kaltinį) stambiaserijinei gamybai ir jį pagrįsti. Parinkti užlaidas, nuolydžius ir suprojektuoti ruošinį. Paskaičiuoti ruošinio medžiagos panaudojimo koeficientą. Parinkti ir aprašyti ruošiniui pagaminti reikalingą įrangą (trumpaiGrafinė medžiaga – ruošinio darbo brėžinys. Ruošinio vienetinei gamybai brėžinys. Ruošinio stambiaserijinei gamybai brėžinys. Detalės brėžinys.


Ruošinį imsime pagamintą štampavimo būdu. Medžiagą parenku plieną 41Cr4. Pliene 41Cr4 yra apie 0.40% anglies. Šio plieno geras apdirbamumas pjaunant, pakankamas suvirinamumas, neblogas plastiškumas šaltai apdirbant.

1. Nutekinam ∅60 mm, per visą ruošinio ilgį. Pirmu praėjimu- rupiai, antru- glotniai.

2. Nutekinam ∅42 mm, 2xl = 6 mm. Pirmu praėjimu- rupiai, antru- glotniai.

3. Nutekinam ∅42 mm, 2xl = 18 mm. Pirmu praėjimu- rupiai, antru- glotniai.

5. Gręžiam skylę ∅30 mm. Trys perėjimai. Pirmas 10mm. Antras grubiai. Trečias glotniai.

Ruošinys yra gaunamas iš pirminio ruošinio kuris yra liejamas, po to jis yra apdirbamas valcavimo mašinomis, kad būtų gauti reikiami matmenys. Tuomet iš padaryto strypo yra išpjaunamas mūsų ruošinys. Pjaustoma dujomis.

Parinkti ruošinio tipą (liejinį arba kaltinį) stambiaserijinei gamybai ir jį pagrįsti.

Šiuo atveju pasirinksime karštai štampuotą ruošinį. Stambiaserijinėje gamyboje galime gauti ruošinį, kurio forma artima pagamintai detalei. Dirbant su tokiais ruošiniais, gamyba būna ekonomiškesnė, be to ją galima lengvai automatizuoti.

Ruošinys yra štampuojamas – karšto štampavimo automatu. Ruošinių pakaitinimas – indukcinis. Specialiai gaminami ruošinio formą atitinkantyss puansonas ir matrica.

  • Mechanika Namų darbas
  • Microsoft Word 276 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (778 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grazvydas
  • Gamybos paruošimas ir įrenginiai namų darbas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamybos paruošimas ir įrenginiai namų darbas (2) . (2017 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-paruosimas-ir-irenginiai-namu-darbas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:51
×