Gamybos procesas įmonėje referatas


Ekonomikos referatas.

Įvadas. Gamybos procesas teoriniu aspektu. Gamybos procesas. Gamybos proceso sudedamosios dalys ir gamybos operacijos. Gamybos proceso organizavimas. Gamybos tipai. Gamybos procesas praktiniu aspektu. Darbo našumas. Gamybinis pajėgumas. Gamybos apimtis. Išvados. Literatūra.


Šiame savo darbe apžvelgsiu kokia yra gamybos esmė, kokie jos procesai ir kaip teisingai organizuoti gamybą, kad darbas vyktų sklandžiai ir įmonė turėtų maksimalų pelną.

Darbo tikslas. Suprasti gamybos proceso esmę, organizavimą, žinoti, bei gebėti vertinti įmonėse vykstančius gamybos procesus.

Darbo uždaviniai:

Sužinoti ko reikia, kad gamyba vyktų sklandžiai.

Sužinoti kokios yra gamybos proceso rūšys.

Susipažinti su gamybos tipais.

Sužinoti nuo ko priklauso darbo našumas ir kaip jį paskaičiuoti.

Išsiaiškinti nuo ko priklauso įmonės gamybinis pajėgumas ir kaip jį apskaičiuoti.

Gamybos procesas prasideda nuo žaliavų ar medžiagų pateikimo į darbo vietas, o baigiasi jau gatavų gaminių pristatymu į sandėlius ar užsakovams. Tačiau, kad vyktų sklandi gamyba vien turėti žaliavų nepakanka. Visų pirma, reikia turėti tam tinkamas patalpas ir įrengti jas taip, kad galima būtų sustatyti visus reikalingus technologinius įrengimus. Bendrame gamybos procese galime išskirti 3 rūšis:

Pagrindiniai procesai. Jų metu yra keičiamos darbo objektų savybės. Žaliavos tampa gatavais gaminiais.

Pagalbiniai procesai. Jie padeda sklandžiai vykti pagrindiniams procesams. Tai gali būti įrankių gamyba įmonės vidaus reikalams, įrengimų remontas.

Paruošimo fazė. Šioje fazėje iš turimų medžiagų ar žaliavų pagaminami tokie paruoštukai, kad gamybos procese reikėtų įdėti kuo mažiau darbo, norint medžiagas paversti gatava produkcija.

Apdirbimo fazė. Šioje fazėje iš paruoštukų gaminami gaminiai, produkcija.

Surinkimo fazė. Šioje fazėje gaminiai yra išbandomi, įpakuojami.

Be abejo, paruošimo fazė kiekvienoje įmonėje yra pati svarbiausia, kadangi teisingai pagaminti paruoštukai leidžia darbui sekančiose fazėse vykti daug greičiau, sklandžiau ir paprasčiau. Jeigu įmonėje yra visos trys fazės, tai įmonė yra laikoma pilnos gamybinės struktūros.

Gamybos procese yra išskiriamos trys pagrindinės sudedamosios dalys, kurios yra būtinos, kad galėtų vykti gamyba:

  • Ekonomika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Sandra
  • 16 puslapių (1731 žodis)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 68 KB
  • Gamybos procesas įmonėje referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Gamybos procesas įmonėje referatas. (2016 m. Vasario 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamybos-procesas-imoneje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:16