Gamybos proceso analizė


Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Rąstų tekinimas. Sienojų ruošimas. Detalių gamyba. Kontrolinis surinkimas. Izoliacinės medžiagos. Individualus projektavimas.


Gamybos procesas – tai gamybos faktorių (išteklių) sujungimas į atitinkamą jų kombinaciją, kuri leidžia sukurti tam tikrą produkciją (paslaugą), siekiant ją parduoti. Produktai gaminami pagal jų vystymo procese parengtas specifikacijas ir atitinkamus standartus. Gamybos procesas turi būti suplanuotas ir vykdomas taip, kad iš pirmo karto būtų pagamintas geras produktas. Iškelti gamybos tikslai turi atitikti organizacijos politiką ir bendruosius tikslus. Labai svarbu, nustatant organizacijos bendruosius tikslus, įtraukti atsakingus už gamybos tikslų įgyvendinimą darbuotojus. Gamybos proceso kokybei pasiekti svarbūs elementai: gamybos veikla (tai yra organizacijos taikomi metodai, leidžiantys pagaminti vartotojus tenkinančius ir organizacijos tikslus atitinkančius produktus) ir jos proceso efektyvumas (leidžiantis patikrinti, ar gamybos proceso rezultatai visiškai tenkina organizacijos tikslus).

Gamyba yra sudėtinga sistema, apimanti visą procesą, pradedant nuo gamybinės įmonės aprūpinimo žaliavomis, jų panaudojimo gaminant gaminį ir baigiant produkcijos paskirstymu. Gamybos procesas žaliavas, medžiagas, pusfabrikačius paverčia paruošta produkcija, kuri atitinka kliento poreikius. Gamybai reikalingi ištekliai, kuriuos organizacija naudoja, kurdama prekes. Ištekliai gali būti:

Gamybos procesas skaidomas į atskirus etapus: naujo produkto kūrimą, investicijas, aprūpinimą žaliavomis, pačią gamybą, produkcijos pardavimą. Kiekviename etape sprendžiami savi valdymo uždaviniai. Tačiau tokių atskirų užduočių valdymo lygmuo turi atitikti bendrus įmonės efektyvumo kriterijus ir principus. Tai ir yra atskirų gamybos etapų (dalių) valdymo esmė. Gamybinės įmonės valdymas ir ekonominio rezultato siekimas kaip tik ir nukreiptas į sprendimų priėmimą, kai iš kelių alternatyvų parenkama viena, labiausiai atitinkanti pasirinktus tikslus ir kriterijus.

Įmonė Tekmega turi ilgalaikę patirtį medienos apdirbimo srityje. Įmonė susikūrė 2005 m., kurios pagrindinė veikla – gaminti rąstinius namus iš tekintos medienos. Tekmega įmonės tikslas – gera kokybė už prieinamą kainą. Iš tekintos medžiagos įmonė stato namus, pirtis, gamina lauko baldus, žaidimų aikšteles ir kitus gaminius. Gamybos procesas nuolat tobulėja, todėl įmonė darbuotojai stengiasi dalyvauti įvairiuose tobulinimo kursuose, seminaruose, gausinti savo žinias apie medienos apdirbimą, rąstinių namų gamybą ir statybą. Įmonė Tekmega atlieka individualius projektavimus, kadangi kiekvienas sklypas yra unikalus – skirtingi sklypai, planai, orientacija pagal pasaulio kryptis, kraštovaizdis, aplinka. Be to, kiekvienas užsakovas taip pat turi kitokią estetinę sampratą, poreikiu ir galimybes.

  • Apskaita Analizė
  • Microsoft Word 986 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2278 žodžiai)
  • Kristina
  • Gamybos proceso analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Gamybos proceso analizė. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-proceso-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:41
×