Gamybos proceso organizavimas ir cukraus gamybos technologija


Gamybos proceso organizavimas ir cukraus gamybos technologija.


Realiai egzistuojančių įmonių pavyzdžiu išanalizuoti bei aprašyti gamybos organizavimą ir technologiją jūsų įsivaizduojamoje įmonėje UAB ,,RUVIK‘‘

pagrindiniai konkurentai (pagrindinių konkurentų aprašymas, gaminami produktai)

procesų ir operacijų detalizavimas (detalus aprašymas).

Užduotį išdavė: doc. dr. J.Merkevičius Užduotį gavo Viktorija Stančik

Kadaise cukrus buvo prabangus ingredientas, tausojamas ypatingoms progoms tačiau plečiant cukrašvendrių auginimo plotus cukraus žaliava atpigo ir cukrus pradėtas gaminti Europoje. Šiomis dienomis cukrus yra plačiai naudojamas ir nebrangus produktas.. Jis gali būti naudojamas kaip galutinis produktas arba kaip žaliava kitų produktų gamybai ( Pvz: konditerija). Cukrus dažniausiai gaminamas iš cukrinių runkelių arba cukrašvendrių. Lietuvoje cukrus gaminamas tik iš vietinės žaliavos – cukrinių runkelių. Todėl, šaime kursiniame darbe bus aprašytas išgalvotos įmonės UAB,,Ruvik’’, kuri užsiima cukraus gamyba iš cukrinių runkelių, gamybos organizavimas ir technologija, remiantis egzistuojančių įmonių pavyzdžiu. Pagrindinis kursinio darbo tikslas yra detalizuoti cukraus gamybos procesą bei aprašyti kokie įrenginiai ir technologijos yra naudojamos jo gamybos metų. Siekiant šio tikslo yra iškelti pagrindiniai darbo uždaviniai:

Apžvelgti gamybos proceso organizavimo teorines prielaidas.

Apžvelgti UAB,,Ruvik‘‘ gamybos proceso organizavimą.

Pateikti cukraus gamybos technologiją.

Pateikti išvadas ir pasiūlymus gamybos procesų technologijų tobulinimui.

Pradiniai duomenys:

Pramonės šaka

Pajėgumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Pažymėsime svarbiausią. Tai darbininkų ir kitų darbuotojų kvalifikaciją ir jų skatinimo sistema, kuri nuliame, kaip bus naudojamos mašinos, įrankiai, medžiagos. UAB,,Ruvik’’ įmonėje darbo imlumas tenka tiek fiziniam tiek protiniam darbui. Fizinį darbą žmonės dirba įmonės gamykloje, kuroje vyksta cukraus gamybos procesas. Protinį darbą dirba žmonės, kurie yra atsakingi už visą popieriaus gamybos organizavimą ir planavimą.

Įmonė užsiima didmenine ir mažmenine prekyba. Produkcija gaminama Marijampolėje. UAB,,Ruvik’’ gamina kelių rūšių cukrų (cukrų, cukrų su cinamonu, gabalinį cukrų) . Tačiau gamybos proceso metų gaunami ir šalutiniai produktai: išspaudos (šviežios ir granuliuotos), melasa, degtos kalkės, sausas kalkių purvas. Cukrus yra fasuojamas įvairaus dydžio pakeliais: Didimeniniai prekybai (15 kg popieriniais maišais, 25 kg, 50 kg, 400 kg, 1000 kg ) Mažmeniniai prekybai ( 0,9 kg ir 1 kg).

Misija – išlaikyti aukštą cukraus gaminio kokybę, greitai reaguti į užsakovo pageidavimus, maksimaliai patenkinti vartotojų poreikius už minimalią kainą.

Įmonės veiklos tikslas - būti geriausia cukraus tiekėja Lietuvoje, todėl didžiausias demėsys skiriamas produktų kokybei, tiekimui ir klientų poreikių tenkinimui.

Įmonė UAB,,Ruvik’’ cukraus gamybai naudoja šios įrenginius:

padalinio grafiką, pildo padalinio darbo laiko apskaitos žiniaraštį. Kviečia į posėdžius, pasitarimus dalyvius ir protokoluoja. Rengia, registruoja ir tvarko dokumentus savo kompetencijos ribose.

Vadovauja sandėlio darbui, susijusiam su prekinių ir materialinių vertybių priėmimu, saugojimu ir išdėstymu. Užtikrina sandėliuojamų prekinių bei materialinių vertybių saugumą. Sudaro nustatytas ataskaitas. Prižiūri sandėlio patalpas, įrangą bei inventorių ir užtikrina, kad jie būtų laiku taisomi. Organizuoja sandėlyje pakrovimo ir iškrovimo darbus. Kontroliuoja sandėlio operacijų registraciją ir nustatytų ataskaitų tvarkymą. Vadovauja sandėlio darbuotojams.

Užtikrina nepertraukiamą gamybos procesą technologinėse linijose, prižiūri ir derina technologinius įrenginius, užtikrina, kad būtų laikomasi gaminamos produkcijos kokybės ir technologinio proceso parametrų.

Pagrindiniai UAB,,Ruvik’’ tiekėjai yra ūkininkai, kurie padruoda cukrinius runkelius. Įmonė stengiasi bendradarbiauti su ūkininkais iš artimiausių rajonų, kadangi taip sumažėja gabenimo išlaidos.

Įvairiausius įrenginius reikalingus gamybai teikia UAB,,Dalmedras’’, kuri atstovauja daugiau nei dešimt Vokietijos įmonių Baltijos šalyse. Pagrindiniai įrengimai, kuriuos siūlo įmonė: įvairios paskirties ir pajėgumo siurbliai, sietai, separatoriai, klasifikatoriai, ir filtravimo sistemos, vamzdiniai grandininiai birių medžiagų transporteriai, antrinių žaliavų, PET rūšiavimo sistemos, smulkinimas, matricos ir ritinėliai įvairaus tipo granuliavimo presams, įvairaus tipo džiovyklos ir maišyklės, kombinuotų pašarų gamybos įranga, cukraus gamybos įranga, granuliavimo presai, centrinio tepimo sistemos.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 3693 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (4037 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Gamybos proceso organizavimas ir cukraus gamybos technologija
    10 - 5 balsai (-ų)
Gamybos proceso organizavimas ir cukraus gamybos technologija. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-proceso-organizavimas-ir-cukraus-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:27
×