Gamybos proceso organizavimas ir gamybos technologija AB Utenos trikotažas


Kursinio darbo užduotis. Įvadas. Gamybos proceso organizavimo analizė teoriniu aspektu. Gamybos samprata. Gamybos proceso organizavimas. Gamybos proceso technologijos. Ab ,, utenos trikotažas“ gamybos proceso organizavimo apžvalga. AB ,, Utenos trikotažas“ veiklos pristatymas. Produkcijos nomenklatūra. Naudojami įrengimai, prietaisai, įrankiai. Darbuotojų kvalifikacija. Žaliavų, medžagų, paslaugų tiekėjai. Vartotojai. Pagrindiniai konkurentai. Trikotažo gamybos technologija. AB ,, Utenos trikotažo“ rūbų gamybos tipas, gamybos fazės. Technologinė trikotažinių rūbų gamybos/paslaugų teikimo schema. Procesų ir operacijų detalizavimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Priedai Priedas. AB ,,Utenos trikotažas“ organizacinė valdymo struktūra. Lentelių sąrašas Paveikslėlių sąrašas


Visa bendrovės produkcija yra ekologiška. Tai aukštos kokybės gaminiai, kurių gamyboje naudojamos modernios ir aukščiausius ekologinius reikalavimus atitinkančios technologijos. Ekologiškos medvilnės, kurios daugiausiai išgauna Turkija, Indija bei Afrika, gamybos procese nenaudojamos jokios nenatūralios ar cheminės medžiagos. Šios medvilnės sėklos nėra genetiškai modifikuotos ar apdorotos herbicidais bei fungicidais.

Gamyboje naudojamos universalios siuvimo mašinos, specializuotos siuvimo mašinos, kokybės tikrinimo mašinos, sukirpimo peiliai: diskiniai, vertikalūs, paprasti. AB ,,Utenos trikotažas“ jau anksčiau buvo įsigijusi nemažai naujos technikos: 1995 m. naujai įrangai ir technologijai bei prekybos tinklo plėtimui buvo išleista 3,1 mln. Lt, o visas 1996 m.grynasis pelnas taip pat buvo skirtas investicijoms.

Darbo objektas – trikotažo ir tekstilės gaminių gamybos organizavimas ir technologija.

Darbo tikslas – išanalizuoti bei aprašyti trikotažo ir tekstilės gaminių gamybos organizavimą ir technologiją AB ,,Utenos trikotažas“.

Darbo uždaviniai:

2. Apžvelgti AB ,,Utenos trikotažas“ veiklos sritį, įmonės atliekamą gamybinį procesą.

3. Išanalizuoti ir struktūrizuotai pateikti įmonės trikotažo ir tekstilės gaminių gamybos technologiją.

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė; lyginamoji analizė; interneto duomenų analizė.

Sakalas P., Vanagas P., Martinkus B. (2000) teigia, kad gamyba tairibotų ekonominių (gamybos) išteklių, naudojimas gaminant produktus ir teikiant paslaugas įmonių neribotiems poreikiams tenkinti. Rinkoje įmonės perka gamybos veiksnius, juos suderina, pagamina materialinės gėrybes ir parduoda.

Materialieji ištekliai. Į šią grupę patenka žmonių sukurti ištekliai, gamybos ir darbo piremonės, kurios pačios yra gamybos proceso rezultatas.

Gamybos procesą nusako daug sudėtinių dalių, kurios atsižvelgiant į sudarytą planą naudoja įvairius išteklių tipus. Toks sudėtingas dalių susipynimas tarpusavyje sudarė prielaidas kompiuterizuoti gamybos proceso valdymą. Atsižvelgiant į išteklių, procesų tipus ir gamybos planavimo mastus, akivaizdu, kad susiduriama su dideliais informacijos kiekiais. Dėl to atsirando poreikis sujungti turimų resursų, įrenginių ir kitų duomenų apdorojimo ir valdymo įrankius į vieną sistemą, kuri leistų efektyviau valdyti gamybos procesus.

Gamybos proceso technologijos. Gamybos procesą nusako daug sudėtinių dalių, kurios atsižvelgiant į sudarytą planą naudoja įvairius išteklių tipus. Toks sudėtinių dalių susipinimas tarpusavyje sudarė prielaidas kompiuterizuoti gamybos proceso valdymą. Atsižvelgiant į išteklių, procesų tipus ir gamybos planavimo mastus, akivaizdu, kad susiduriama su dideliais informacijos kiekiais. Dėl to atsirado poreikis sujungti turimų resursų, įrenginių ir kitų duomenų apdorojimo ir valdymo įrankius į vieną sistemą, kuri leistų efektyviau valdyti gamybos procesus.

Automatinės suvirinimo mašinos padidina greitį ir metalo lakštų sujungimo tikslumą. Dažantys robotai pagerina vienodumą ir automobilio kėbulo baigiamąją kokybę. Automatinis vaisių, daržovių ir mėsos konservavimas greitesnis, geresnės kokybės ir mažiau pažeidžiamas bakterijomis.

Naujų technologijų kūrimo greitis įpareigoja kompanijas neatsilikti ir moderninti tiek savo gamybos priemones, tiek pačius produktus. Moderninti galima instaliuojant kompiuterinius tinklus operacijų planavimui spartinti, automatizuojant senas gamybos priemones, plėtoti naujus biotechnologinius metodus naujiem vaistam išrasti, o telekomunikacijų kompanijos finansuoja naujų satelitų paleidimą.

Dėl inovacijų technologijų, ypač dėl naujų medžiagų ir kompiuterinio projektavimo programų vystymosi, produkto dizainas keičiasi, atsiranda nauji produktai, kiti egzistuojantys smunka. Pramininiai gaminiai greitai vystosi dėl naujų pigių medžiagų vystymosi, kurios dažnai turi panašias į medžiagų, kurias pakeitė, savybes. Aptarnavimo pramonė turi galimybę augti dėl naujų produktų (nebrangios statybinės medžiagos, ilgalaikės plastmasės) atsiradimo.

AB ,,Utenos trikotažas“ pagrindiniai akcininkai: UAB koncernas ,,SBA“ (51,12%), Amber Trust S.C.A (SCA) SICAV-SIF (13,61%), East Capital Asset Management (10,54%), KJK FundSICAV-SIF 6.02%, kiti (5,52%). Bendrovės įstatinis kapitalas šiuo metu siekia 1448100,09 mln. Eurų., t.y viršija reikiamą akcinių bendrovių įstatinio kapitalo normą – 40 tūkst. eurų [4].

  • Microsoft Word 694 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (7842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Gamybos proceso organizavimas ir gamybos technologija AB Utenos trikotažas
    10 - 8 balsai (-ų)
Gamybos proceso organizavimas ir gamybos technologija AB Utenos trikotažas. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-proceso-organizavimas-ir-gamybos-technologija-ab-utenos-trikotazas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 11:09
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo