Gamybos technologija ir organizavimas kursinis darbas


Įvadas. Kursinio rašymo tikslai ir uždaviniai. Pradiniai duomenys pramonės šaka, naudojami ištekliai, darbo jėgos imlumas, technologijų reikšmė. Uab „BALDUSEKA“ įmonės gamybos organizavimas. Įmonės charakteristika. Įmonės gaminama produkcija. Įmonėje naudojami įrengimai, prietaisai bei įrankiai. Darbuotojų kvalifikacija. Įmonės žaliavų, paslaugų , medžiagų tiekėjai. Pagrindiniai vartotojai. Pagrindiniai įmonės konkurentai. Uab „BALDUSEKA“ gaminamos produkcijos gamybos technologija. Gamybos tipas ir fazės, technologinė gamybos teikimo schema. Gamybos procesai ir operacijos. Išvados ir pasiūlymai gamybos procesų technologijų tobulinimui. Literatūros sąrašas.

Šiame naujų technologijų ir inovacijų skubančiame pasaulyje , kiekvienas turime jaukius namus kur norisi sugrįšti po sunkių dienos darbų, prigulti ant jaukios sofutės ar pavakarieniauti prie didžiulio ovalaus sendinto medžio valgomojo stalo. Tačiau dalis iš mūsų , net nesusimąstome iš kur tie dailūs ir mūsų taip mylimi baldai atsirado , kokia gamybos technologija jie buvo gaminami, ar kokį ilgą ir sunkų kelią teko nueiti , kad dabar būtų galima jais džiaugtis ir grožėtis. Dėl šios priežasties, dabartiniu egzistuojančių tokio pobudžio įmonių pavyzdžiu šiame kursiniame darbe bus aprašyta UAB „BALDUSEKA“ išgalvotos įmonės veikla. UAB „BALDUSEKA“ užsiima baldų gamyba, todėl kursiniame darbe bus aprašyta baldų gamybos technologija ir organizavimas. Pagrindinis kursinio darbo tikslas yra atskleisti baldų gamyboje naudojamas medžiagas, detalizuoti patį gamybos procesą , taip pat išsiaiškinti ir aprašyti kokie įrengimai ir kokios technologijos yra naudojamos gamybos metu. Norint visa tai išsiaiškinti , išsikėliau šiuos pagrindinius darbo uždavinius:

pramonės šaką, naudojamus išteklius, darbo jėgos imlumą, technologijų reikšmę

Apžvelgti UAB „BALDUSEKA“ įmonės gamybos organizavimą:

Pateikti įmonėje naudojamus įrengimus, prietaisus bei įrankius

Pateikti žaliavų, paslaugų , medžiagų tiekėjus

Apžvelgti UAB „BALDUSEKA“ gaminamo produkto gamybos technologiją:

Pateikti gamybos tipą ir fazes, technologinę gamybos teikimo schemą

Pateikti išvadas ir pasiūlymus gamybos procesų technologijų tobulinimui.

Materialūs – tai daugiausia yra įrengimai kurie naudojami gaminti baldams. Pvz:. (specializuoti apdailos įrengimai tiesmetrinių ir skydinių gaminių dažymui, mažos skaitmeninio valdymo gręžimo staklės, šepetinės šlifavimo staklės tiesmetriams ir skydinėms detalėm [2] ir kita.)

Nematerialūs – tai ištekliai kurie nekainuoja konkrečių sumų. Pvz:. (Vartotojų lojalumas, gera įmonės reputacija ir kt.)

Žmogiškieji – tai ištekliai kurie yra susiję su įmonės darbuotojais , jų darbo našumu , kvalifikacija , supratimu ir kt.

Gamtiniai – tai ištekliai kuriuos įmonė gauna iš gamtos , kadangi gaminami yra baldi tai pagrindinis gamtinis išteklius yra mediena.

Finansiniai – tai tokia išteklių grupė kuria sudaro pelnas , išaidos, investicijos ir pan.

Gaminant baldus , darbo jėgos imlumas pasiskirsto į dvi grupes. Pirmoji tai darbuotojai kurie dirba fizinį darbą ( siūva pamušalus , apvilkinėja baldus , klijuoja baldus ir kt. ). Antrieji rotinį darbą atlieka darbuotojai kurie ieško naujų dar neužpildytų nišų, siūlo naujas technologijas, kuria baldų dizainus.

Baldų gayboje tikriausiai didžiausią reikšmę turi technologijos. Kuo naujesnės technologijos , tuo papraščiau ir greičiau atliekamas darbas, papraščiau tariant per trumpą laiką galima pagaminti daug daugiau baldų. Tai turi reikšmę ir konkurentų atžvilgiu , kuo įranga ir technologijos naujesnės , tuo galima pasiekti įvairesnių formų ir dydžių baldų.

UAB „BALDUSEKA“ tai įmonė kuri gamina baldus jau nuo 1992m. Savo veiklą pradėjusi įmonė iš pradžių prekiavo staliukais , kėdėmis , lentynomis ir kitais smulkiais gaminiais. Tačiau paklausai ir įmonei augant atsirado poreikis gaminti didesnius , sudėtingesnius baldus. Taip prasidėjo visų minkštųjų baldų gamyba. Dideles galimybes įmonei suteikė Europos Sąjungos plėtra , kuri atvėrė kelius į užsienio rinkas. Šiai dienai UAB „BALDUSEKA“ yra viena didžiausių baldų gamintojų Lietuvoje. Įmonė yra registruota Vilniuje , Perkūnkiemio g. 36b, pagrindinės dirbtuvės yra įkurtos ir kituose Lietuvos miestuose , tokiuose kaip Kaunas , Klaipėda , Rokiškis ir Alytus.

Įmonė gamina įvairius medienos ir kitų medžiagų baldus. Asortimentas pasižymi stalų, indaujų, lovų , virtuvės komplektų ir įvairiausių nestandartinių baldų gamyba.

UAB „BALDUSEKA“ tikslas - suteikti geriausias paslaugas , mažiausia įmanoma kaina rinkoje! Kainos ir kokybės santykis visada buvo įmonės išskirtinis bruožas.

Esame pranašesni už kitus nes gaminame kokybiškai ir dirbame tik su geromis staklėmis. Įmonėje dirba tik itin patyrę baldų specialistai, kurie žino kaip kokybiškai pagaminti baldus.

Pagal vartotojo norimo baldo viziją surasti tinkamiausią projekto sprendimą, spalvų ir furnitūros pasirinkimą.

Išlikti tarp geriausiūjų ,ne tik Lietuvos rinkoje , tačiau ir užsienio rinkose.

Pasiūlyti viską kas yra įmanoma ir realu vartotojo pageidavimu.

UAB „BALDUSEKA“ yra naudojamos tik itin aukštos kokybės medžiagos. Tuo siekiama išsaugoti esamus ir būsimus vartotojus, taip pat be aukštos kokybės įmonei nepavyktų išsilaikyti rinkoje.

Stiklas – grafinis , skaidrus , tonuotas, matinis, raštuotas , lenktas.

  • Microsoft Word 714 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (4137 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Gamybos technologija ir organizavimas kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamybos technologija ir organizavimas kursinis darbas. (2015 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-technologija-ir-organizavimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 23:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo