Gamybos technologinė analizė Uab „Baltijos audiniai“


Įvadas. Įmonės gamybos apžvalga. Įmonės įkūrimas, statusas, veiklos pobūdis, pasiekimai. Gaminių nomenklatūra, naudojamos žaliavos, jų tiekėjai. Darbuotoju kvalifikacija. Rinka ir konkurentai. Esamos rinkos apžvalga. Vartotojai. Pagrindinis Konkurentas. Produkto gamybos technologija. Naudojami įrengimai. Gamybos tipas, procesai, fazės. Technologinė gamybos schema. Procesų ir operacijų detalizavimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Darbo tikslai yra:

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti esamą rinką ir pagrindinius konkurentus,

Šiame darbe informacija pateikiama remiantis analogiškų įmonių apliekama veikla, internetiniais straipsniais, gamybine literatūra.

Įmonė taip pat gali atlikti ir kitas paslaugas iš užsakovų žaliavos: pluošto dažymą, verpimą, verpalų fasonavimą, audimą, apdailą (dažymą, šiaušimą, vėlimą, specialų cheminį apdorojimą).

Lietuvos tekstilės gaminių gamybos ir drabužių siūvimo sektoriaus SWOT analizė pateikiama priedų skiltyje.

Kadangi UAB „Baltijos Audiniai“ gamina ne vien vilnos gaminius, tokius kaip pledai, bet ir įvairius karštinės vilnos audinius. Didžiausią dalį asortimente sudaro audiniai skirti vyriškų ir moteriškų viršutinių drabužių siuvimui, tai yra storesni vienspalviai ir margi veliūriniai, bukliuoti, reljefiniai, dvipusiai audiniai, drapai skirti šiltų paltų ir puspalčių siuvimui, taigi vartotojai yra vyrai, moterys, bei vaikai.

Be visko, dizainerių siūtų drabužių iš „Baltijos Audiniai“ audinių kolekcijos pristatomos visame pasaulyje: Rusijoje, Japonijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje bei kitose šalyse. Taigi vartotojai yra tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. Be to, „Baltijos Audiniai“ dalyvauja įvairiose parodose, pristato savo naujausias vilnonių audinių kolekcijas, taip įmonė suranda vis naujų klientų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Taipogi įmonė priima specialius užsakymus, taigi sau reikalingą gaminį įsigyti gali net ir pats išrankiausias.

Bet kadangi 97% savo produkcijos eksportuojame į užsienį, pagrindiniai vartotojai yra JAV, Dominykos Respublika, Rusija, Švedija.

UAB „Baltijos Audiniai“ vieni didžiausių konkurentų yra pigi kinietiška produkcija, bei gaminiai iš Italijos, Austrijos ir Lenkijos. Šios produkcijos platintojai teikia rinkai žemesnes kainas už tekstilės produktą, jų yra daug ir pavienių. Lietuvos kapitalo įmonių sudarančių konkurenciją yra keletas:

Kaip pagrindiniai konkurentai užimantys Lietuvoje didesnes rinkos dalis yra UAB „Interscalit“, AB „Vernitas“ ir UAB „Nostra“, kurios gamina medvilninius, vilnonius, akrilinius verpalų pluoštus. Taip pat didmeninė ir mažmeninė prekyba, siūlai kilimų, pledų, gobelenų gamyba, verpalų dažymo, verpalų susukimo ir kitos gamybinės paslaugos. Transportavimas, importas ir eksportas taip pat viena iš veiklos sričių. Šie konkurencingų įmonių produktai yra gerai išplėtoti ir nuolat siekia tobulėjimo ir modernizavimo, seka rinkos tendencijas. Taip pat didžioji dalis produkcijos eksportuojama į NVS, vakarų Europos, bei kai kurias Azijos šalis. Konkurentų gamybiniai įrenginiai aukštos kokybės, kurie apmokytų specialistų pagalba pagaminta didelius kiekius kokybiškos produkcijos.

Tačiau kol kas „Baltijos Audiniai“ neketina pasiduoti – ieškoma naujų partnerių, pagal galimybes modernizuoti įranga.

3. Vilnos šukavimui naudojamos modernizuotos firmos TEKSTIMA šukavimo mašinos modelio 1603.

Verpalų sukimui naudojamos firmos ELITEX dvigubo sukimo mašinos modelis: VTS-07/2.

Matmenų paruošimui dirba kompiuterizuotos firmos BENNINGER metimo mašinos BEN-ERGOTRONIC-2200(1998) ir BEN-TRONIC-2200(2000), firmos KARL MAYER pavyzdžių metimo mašina, modelis: MKS(1995), bei firmos VAMATEX rapyrinės audimo staklės LEONARDO.

Audinių apdailos tikslas – pagerinti išorinį audinio vaizdą ir kokybę. Apdaila skirstoma į pagrindinius etapus. Pagrindinė audinių apdailos gamyba susideda iš:

Iš žalių audinių išvalomos priemaišos, jie apkerpami, drėkinami, apretuojami, platinami ir kalandruojami. Lygūs audiniai (balinti, dažyti ar marginti ) apretuojami, drėkinami, platinami ir kalandruojami.

A. Bargelis, S. Baskutis, R. Jonušas, K. Juzėnas, J. Kalpokas. Inovacinės gamybos technologijos. Vilnius. 2008.

  • Inžinerija Analizė
  • Microsoft Word 456 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3586 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Gamybos technologinė analizė Uab „Baltijos audiniai“
    10 - 5 balsai (-ų)
Gamybos technologinė analizė Uab „Baltijos audiniai“. (2015 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-technologine-analize-uab-baltijos-audiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:12
×