Gamybos valdymo principai


Gamybos valdymo principai. Sąvokos Valdymo principai Vadybos principai Kibernetinių sistemų valdymo principai Metodai Apibendrinimas Literatūros šaltiniai. Sąvokos. Gamyba – žaliavų. Metodas – tai. Valdymo principai nulemia valdymo sistemos. Principai ir dėsniai. Vadybos dėsniai. Valdymo dėsnių ir principų sudėtis nesutampa. Principai turi būti pagrįsti visuomenės raidos ir valdymo dėsniais. Tokie valdymo principai, kaip darbo materialinis ir moralinis stimuliavimas. Vadybos principai. Galima paminėti tokius. Komplektiškumas – šis principas reiškia. Automatizavimas – tikslas maksimaliai automatizuoti vadybos procesą, siekiant padidinti darbuotojų našumą. Kibernetinių sistemų principai. Be valdymo, taikomi ir kibernetinių sistemų valdymo principai. Atgalinio ryšio principas, keliantis būtiną sąlygą – gauti atsakymą apie poveikį valdomai sistemai. Vadybos principus galima sąlyginai suskirstyti į tris grupes Pagrindines taisykles. Svarbiausias principų reikalavimas. Pagal apimamą vadybos sritį skiriami bendrieji principai. Metodai. Valdymo principai ir metodai santykiauja per valdymo akto tikslą. Principas ir metodas. Vadybos metodai veikia juos naudojančius žmones. Vadybos praktikoje taikomi. Pagal veiklos sferą. Valdymo metodų pasirinkimui įtakos turinčius poreikius priimta klasifikuoti į materialinius. Administraciniai valdymo metodai kartais dar vadinami teisiniais. Ekonominiais valdymo metodais formuojami kryptingumo veiklos motyvai. Socialiniai ir psichologiniai valdymo metodai leidžia įvertinti žmogaus kaip asmenybės. Apibendrinimas. Principų negalima pasirinkti – jais vadovaujamės.


Sąvokos Valdymo principai Vadybos principai Kibernetinių sistemų valdymo principai Metodai Apibendrinimas Literatūros šaltiniai.

Valdymo dėsnių ir principų sudėtis nesutampa. Praktiškai vieną dėsnį galima realizuoti dviem, trim ir daugiau principų, ir atvirkščiai, - keletą dėsnių galima realizuoti vieninteliu principu.

Tokie valdymo principai, kaip darbo materialinis ir moralinis stimuliavimas, valdymo moksliškumas, atsakomybė, ekonomiškumas, efektyvumas ir pan. Atskirais visuomenės raidos etapais dažnai įgauna kitą turinį.

Galima paminėti tokius vadybos principus: Tikslingumas – šiuo principu vadovaudamiesi vadovai savo veikloje priima globalinius ir eilinius sprendimus. Sistemingumas – tai sisteminis požiūris, kai veikla suvokiama ne tik kaip sistema, bet kartu ir priemonė tą veiklą geriau suprasti, analizuoti ir vykdyti tam tikru nuoseklumu.

Komplektiškumas – šis principas reiškia, kad nepakanka tobulinti vieną sistemos elementą, o būtina tobulinti ir kitus. Moksliškumas – tai mokslo rezultatų taikymas organizacijos veikloje. Ekonomiškumas – šis principas reikalauja, kad vadyboje priimami sprendimai būtų ne subjektyvūs, o ekonomiškai pagrįsti.

Automatizavimas – tikslas maksimaliai automatizuoti vadybos procesą, siekiant padidinti darbuotojų našumą.

Be valdymo, taikomi ir kibernetinių sistemų valdymo principai, tokie kaip: Sistemiškumo – kai į valdymo objektą ir subjektą žiūrima kaip į sistemą. Hierarchiškumo – sistemą įmonėje analizuojantys kaip laipsnišką padalytą į elementus. Būtinos įvairovės principas – sąlygojantis kuo didesnę valdančiosios sistemos įvairovė, kaip ir valdomosios.

  • MS PowerPoint 189 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (921 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Gamybos valdymo principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamybos valdymo principai. (2019 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-valdymo-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 14:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo