Gamybos veiksniai konspektas


Gamybos veiksnių rinkos. Įvadas. Darbo jėgos paklausa. Gamybos veiksnių paklausa tobulos konkurencijos sąlygomis. Vieno kintamojo veiksnio paklausa. Gamybos veiksnių paklausa netobulos konkurencijos sąlygomis. Vieno kintamojo veiksnio paklausa. Darbo pasiūla. Darbo jėgos pasiūla ir pasirinkimas tarp darbo ir poilsio. Individualios darbo pasiūlos kreivė. Pajamų ir keitimo efektai pasikeitus valandiniam darbo užmokesčiui. Darbo pasiūla, kai pakeitimo efektas yra stipresnis už pajamų efektą. Išlenkta atgal darbo pasiūlos kreivė. Klausimai pasitikrinimui. Ar teisingi šie teiginiai.

Tradiciškai ekonomikos teorijoje gamybos veiksnių rinkos buvo analizuojamos siekiant paaiškinti (ir pateisinti) pajamas, kurias gauna tų veiksnių savininkai1. Tačiau šiuolaikinėmis sąlygomis ši, iš esmės ideologinė, funkcija pasitraukė į antrąjį planą. Pirmajame plane atsidūrė grynai praktinė funkcija: dviejų didžiausią įtaką ekonomikai darančių rinkų – darbo ir kapitalo rinkų – analizės ir prognozavimo funkcija. Ir darbo, ir kapitalo rinkos yra labai reikšmingos ir, turbūt, niekam nekyla abejonių dėl jų analizės reikalingumo; jūs šias rinkas plačiau tyrinėsite atskiruose makroekonomikos ir finansų teorijos paskaitų cikluose. Mikroekonomikos paskaitų kurse įsivesime pagrindines šių rinkų analizės teorines prielaidas ir pamatysime tradicinio mikroekonomikos įrankių rinkinio, leidžiančio aprašyti ir paaiškinti darbo ir kapitalo rinkų funkcionavimą, panaudojimo galimybes.

  • Ekonomika Konspektas
  • Adobe PDF 906 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių
  • Agnė
  • Gamybos veiksniai konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Gamybos veiksniai konspektas. (2014 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-veiksniai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:13
×