Gamybos veiksniai referatas


Mazejancio rezultatyvumo desnis. Gamybos veiksniai tai. Gamyba, gamybos veiksniai.. Darbas kaip gamybos veiksnys. Gamybos funkcijos esmė. Darbas gamybos veiksnys. Gamyba ir jos veiksniai. Gamybos veiksniai valdymas. Baldu gamybos veiksniai. Referatas apie gamybos veiksnius.

Įžanga. Gamybos veiksniai. Gamybos esmė. Gamybos funkcija. Gamybos veiksniai. Gamybos veiksnys – žemė. Gamybos veiksnys – kapitalas. Gamybos veiksnys – darbas. Darbo samprata. Gamybos ciklo sąvoka ir vaidmuo. Kaštai. Alternatyvūs kaštai ir pelnas. Privatūs ir visuomeniniai kaštai. Pelnas. Trumpojo laikotarpio kaštai. Trumpas, ilgas ir labai ilgas laikotarpiai. Trumpojo laikotarpio gamybos funkcija. Trumpojo laikotarpio gamybos rezultatai. Mažėjančio rezultatyvumo dėsnis. Trumpojo laikotarpio bendrieji kaštai. Vidutiniai trumpojo laikotarpio kaštai. Trumpojo laikotarpio ribiniai kaštai. Ilgojo laikotarpio kaštai. Gamybos funkcija ilguoju laikotarpiu. Rezultatyvumo didėjimas dėl gamybos mastų. Ekonomija dėl gamybos mastų. Ilgojo laikotarpio kaštai. Ryšys tarp ilgojo ir trumpojo laikotarpio kaštų. Išvados. Literatūra.


Ekonomikos teoriją sudaro ekonomikos teiginiai (principai, dėsniai, kriterijai, apribojimai, savybės). Jie suformuoti panaudojant ekonomikos kategorijas. Žmonės, pradedantys nagrinėti ekonomikos teoriją, paprastai nori turėti trumpą, aiškų ir lengvai suprantamą jos apibrėžimą. Keletą pateiksiu.

Ekonomikos teorija yra mokslas apie tai, kaip žmonija susitvarko su savo uždaviniais vartojimo ir gamybos srityje.

Galima ekonomikos teoriją apibūdinti kaip mokslą apie žmonių tarpusavio santykius gamybos, mainų ir vartojimo srityje įvairiais žmonijos vystymosi etapais.

Ekonomikos teorijos tematika ne tik yra įdomi, bet ir sudėtinga, jos objektas – žmonių tarpusavio santykiai gamybos sferoje, o juos veikia labai daug įvairių veiksnių.

šio darbo tikslas paaiškinti ekonomikos teoriją, supažižmogus stengiasi patenkinti įvairius savo norus. Šie žmogaus suvokti norai vadinami poreikiais. Poreikiai gali būti klasifikuojami pagal įvairius kriterijus. Paprasčiausia būtų poreikius suskirstysi į gyvenimiškai būtinus ir gyvenimiškai nebūtinus.

Poreikiai, kuriuos reikia patenkinti, norint išgyventi, vadinami egzistavimo poreikiai (maisto, drabužių, gyvenamojo būsto). Kai patenkinami egzistavimo poreikiai, kyla nauji norai, vadinami prabangos poreikiai. Riba tarp egzistavimo ir prabangos poreikių yra santykinė. Ji priklauso nuo gyvenimo lygio, kultūros, profesijos, visuomeninės padėties.

Be materialinių (kūno), išskirtini ir nematerialiniai (dvasiniai) poreikiai. Jie vadinami kultūriniais, socialiniais poreikiais.

Visa, kas tiesiogiai ar ne tiesiogiai tenkina poreikius, nepriklausomai nuo jų pobūdžio, ekonomikos moksle vadinama prekėmis. Prekėms nepriskirtini neriboto kiekio daiktai – oras, saulės šviesa ir kt. Prekės, kurių yra mažiau, palyginti su poreikiais, vadinamos riboto kiekio prekėmis. Tokių prekių yra dauguma, nes žmogaus poreikiai praktiškai yra neriboti: vystantis visuomenei poreikiai keičiasi – patenkinti poreikiai sąlygoja naujų atsiradimą.

Norėdamas patenkinti savo poreikius, žmogus turi dirbti. Veikla, nukreipta į masės nepakankamumo sumažinimą, vadinama gamyba. Čia gamyba suprantama plačiąja prasme, kaip įvairiarūšė veikla, skiriant techninę, ekonominę ir socialinę gamybą.

Techninė gamyba – tai prekių gamyba žmogaus darbu, įrankiais ir įrengimais.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4207 žodžiai)
  • Kolegija
  • Olga
  • Gamybos veiksniai referatas
    9 - 1 balsai (-ų)
Gamybos veiksniai referatas. (2011 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-veiksniai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:12
×