Gandai įmonėje


Įvadas. Gandai įmonėje. Neigiamas gandų poveikis. Teigiamas gandų poveikis. Išvados. Literatūra.


Gandai kyla reaguojant į situacijas, kurios darbuotojams yra svarbios, kai kyla neaiškumų ir esant sąlygoms keliančioms susirūpinimą. Gandai sklinda tol, kol būna patenkintas smalsumas, viltis, norai, sukuriantys netikrumą, dėl kurio kilo gandai arba kol sumažėja susirūpinimas. Gandai atsiranda, kai darbuotojai remiasi jais labiau, nei oficialiais šaltiniais, kai vadovai jų nekontroliuoja, kai gandai tarnauja darbuotojų interesams.

Tyrimų duomenimis, 77 procentai darbuotojų yra susidūrę su pavydu darbo vietoje. Pavydūs kolegos kuria nemalionią atmosferą darbe, pažeidžia santykių harmoniją. Pavydas darbe – tai priešiškumas kitam asmeniui dėl jo privalumų, sėkmės, konkurencingumo. Jaučiantis pavydą žmogus vietoje to, kad produktyviai dirbtų su kitais komandos nariais ir siektų bendros sėkmės, rūpinasi tik savo asmenine sėkme. Iš pradžių darbuotojas pradeda save lyginti su partneriais, nusprendžia, jog kito asmens pastangos darbe yra sėkmingesnės, dėl to kyla nusivylimas. Galiausiai pereinama prie noro pakenkti tam žmogui, kuriam pavydima. Pavydo skatinamas darbuotojas gali skleisti gandus, kurie sutirkdo harmoningus santykius. Tai daro neigiamą įtaką įmonėje. Siekiant sušvelninti ir pagerinti santykius, rekomenduojama kurti harmoningus santykius. Jei kyla dilema dėl asmeninės ir komandos gerovės, rekomenduojama užmiršti asmenines ambicijas kolektyvo labui.

Neretai įmonės atlieka reorganizacijas. Atliekami įmonės vidinės struktūros pertvarkymai. Ne paslaptis, kad labai dažnai dėl struktūrinių pertvarkymų keičiasi darbuotojų darbo sąlygos arba su jais netgi nutraukiam darbo santykiai. Todėl svarbu, kad darbuotojams netrūktų informacijos apie šias procedūras, būtų aiškios, teisingos ir teisėtos, nekiltų tarp darbuotojų bereikalingų gandų. Jei įmonė paskelbė infomaciją neaiškiai apie ateities planus įmonės darbuotojai tikriausiai netruks paskleisti gandus, kad gresia darbuotjų atleidimas. Panašiems gandams sklindant krenta darbuotojų darbingumas, atsiranda įtampa. Dėl blogos savijautos darbuotojų produktyvumas gali kristi. Tai gali atsiliepti įmonės rezutatams, klientų aptarnavimo kokybei, bus patiriami nuostoliai.

  • Komunikacijos Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1412 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Gandai įmonėje
    10 - 6 balsai (-ų)
Gandai įmonėje. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/gandai-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:48
×