Garantinio fondo analizė ir prognozė


Garantinio fondo analizė ir prognozė. Garantinio fondo analizė. Garantinio fondo svarba ir problemos.


Pateiktas 2013-2016 metų baigtų bankroto procesų skaičius, išanalizuotas ir palyginimas su pradėtų bankroto procesų skaičiumi. Reikšminiai žodžiai: garantinis fondas, įmokos, išmokos, bankrotas.

Straipsnyje išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymai. Atliekant tiek pradėtų tiek baigtų bankroto procesų skaičiaus analizę, naudojamos horizontaliosios ir vertikaliosios analizės, statistiniai duomenys iš Lietuvos statistikos departamento duomenų bazės. Taip pat naudoti palyginimo ir grafinio vaizdavimo būdai.

Aukščiausias įmonių bankrotų skaičius Lietuvoje pasireiškė krizės metais – 2009 m. Iki 2011 m. skaičius sumažėjo iki 1273, tačiau ir vėl kasmet skaičius auga (Lietuvos statistikos departamentas).

Pagrindinė garantinio fondo problema – tyčiniai bankrotai, ar „feniksais“ vadinamos įmonės. Tokios įmonės palieka skolų šleifą tiekėjams bei darbuotojams. Kadangi verslas po bankroto atidaromas iš naujo, tik kitos įmonės vardu - be darbuotojų, žinoma, nieko nesigaus, o naujų darbuotojų surasti nėra lengva. Dėl šios priežasties toks verslininkas neišvengiamai turi susitarti su savo darbuotojais, kad jie vėl darbintųsi naujoje įmonėje. Iš senosios darbovietės jie savo užmokestį atgauna iš garantinio fondo (dar su išeitine išmoka ir galimais apmokėjimais už prastovą), o netrukus ar dar anksčiau nei bankrutavo senoji darbovietė, jau dirbdami naujoje, galimai gaunant darbo užmokestį nelegaliai.

Išanalizavus pastarųjų ketverių metų baigtų bankrotų procesų skaičių Lietuvoje, galima teigti, kad bankrotų procesų skaičius, kiekvienais metais auga. Didžiausias baigtų bankroto procesų skaičius 2013-2016 metais buvo didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje, tai yra net 2030 įmonių, o mažiausias transporte ir saugojime, per tuos metus baigtų bankroto procesų skaičius siekė 748.

Išnagrinėjus garantinio fondo svarbą, galima pasakyti, kad jo svarba socialinėje darbuotojų apsaugoje tikrai reikšminga, nes šiais laikais yra daug įmonių, kurios vėluoja išmokėti darbuotojams atlyginimus keletą mėnesių. Taip pat ekonominio sunkmečio metu daug įmonių bankrutuoja, be šio fondo garantijų darbuotojai atsidurtų labai blogoje padėtyje. Pagrindinė garantinio fondo problema – tyčiniai bankrotai, ar „feniksais“ vadinamos įmonės.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1867 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viltė
  • Garantinio fondo analizė ir prognozė
    10 - 3 balsai (-ų)
Garantinio fondo analizė ir prognozė. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/garantinio-fondo-analize-ir-prognoze.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 11:46
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo