Garsas ir garso terapija


Aktyviosios muzikos terapijos metodai. Kitų menų terapijos metodų integravimas muzikos terapijoje. Pagrindiniai MT metodai medicinoje.

Buvo atliktas garso bangų eksperimentas, kurio metu parodyta, kaip skirtingų dažnių garso bangos veikia tekantį vandenį. (PARODAU EKSPERIMENTĄ). Stebėdami kokią įtaką garsas daro tekančiai vandens srovei, bent jau man, manau galbūt ir kai kuriems iš jūsų kyla klausimas, o ar garso bangos turi kokią nors įtaką žmogaus organizmui? Žinoma, kad taip. Būtent dėl to šiandien ir kalbėsiu apie vieną iš teigiamų garso, tiksliau muzikos panaudojimo sričių žmogaus gydyme – Muzikos terapiją.

Jau senovės graikijoje muzikos dievas Apolas buvo sietas ir su medicina. Dėl to jis neretai vadinamas muzikos ir medicinos dievu.

Sakoma, kad Aesculapius gydydavo psichines ligas pasitelkdamas dainas ir muziką. Taip pat muzika buvo naudojama Egiptiečių šventyklose.

Platonas sakė, kad muzika paveikia emocijas ir gali turėti įtakos žmogaus charakteriui.

Aristotelis manė, kad muzika paveikia sielą ir apibūdino muziką kaip jėgą, kuri išgrynina emocijas.

Aulus Cornelius Celsus naudojo bėgančio vandens ir gongų grasus įvairių sutrikimų gydymui.

Muzikos terapija aprašyta ir bibljoje. Istorija pasakoja, kad jau 400 P.M.E Deividas naudojo arfos muziką, kad išvalytų Karaliaus sielą nuo blogų dvasių.

Hipokratas naudojo muziką gydyti psichiniams ligoniams.

13 amžiūje Arabijos ligoninėse buvo įrengti muzikos kambariai.

Amerikoje, vietiniai indėnai dažnai į pagalbą pasitelkdavo kerus ir šokius gydyti ligoniams.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (935 žodžiai)
  • Ieva
  • Garsas ir garso terapija
    10 - 3 balsai (-ų)
Garsas ir garso terapija. (2015 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/garsas-ir-garso-terapija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 18:48
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo