Garsas ir jo glaudinimas formatai


Garso glaudinimas. Muzikos glaudinimas. Garso glaudinimas referatas. Garso formatu kodavimas. Video glaudinimo formatai. Mpeg referatai.

Užduotis. Ištirkite garso įrašų glaudinimo formatus: mp. , mp. , wma, ogg ir ra. Kokiais atvejais šie formatai geriausiai glaudina garso įrašus? MP2 yra sutrumpinimas žodžių MPEG-1 Audio Layer II. Taipogi jis yra vartojamas kaip bylų, sudarytų iš šio garso duomenų tipo, plėtinys. Nors jis šiuo metu yra užgožtas MP3 formato, skirto personalinių kompiuterių ir interneto programoms, tačiau, nepaisant to, išlieka dominuojančiu standartu garso transliacijoms kaip dalis DAB skaitmeninio radijo ir DVB skaitmeninės televizijos standartų. Taipogi šis formatas naudojamas radijo industrijos viduje. MP3 yra populiarus skaitmeninis garso koderis ir glaudinimo su praradimais formatas sukurtas ir standartizuotas 1991m. Inžinierių komandos, dirbusių ISO/IEC MPEG garso komitete, kuriam vadovavo prof. Hans Musmann (Hanoverio universitetas – Vokietija). Jis buvo sukurtas tam, kad žymiai sumažintų duomenų dydį, reikalingą garsui atkurti ir tuo pačiu išlaikant originalaus neglaudinto garso kokybę. Plačiąją prasme MP3 priskiriami garso ir muzikos įrašų bylos laikomos MP3 formatu kompiuteryje.Windows Media Audio (WMA) yra patentuotas glaudinto garso bylos formatas sukurtas Microsoft korporacijos. Pradžioje jis konkuravo su MP3 formatu, tačiau vėliau atsiradus Apple’s iTunes muzikos parduotuvei jis tapo konkurentu Advanced Audio Coding (AAC) formatui naudojamam Apple. Pagrindinė WMA formato sukūrimo priežastimi, kaip manoma, buvo ta, jog MP3 formatą panaudoti Windows operacinėje sistemoje reikėjo gauti licensiją, todėl buvo ieškoma alternatyvių variantų.OGG yra nepatentuotas laisvai prieinamas multimedijos bitų srauto formatas sukurtas efektyviam srauto perdavimui ir bylų glaudinimui (saugojimui). RealAudio, .ra formatas yra patentuotas kodavimo formatas sukurtas “Progressive Networks” kompanijos. Tai buvo pirmasis glaudinimo formatas, palaikantis gyvą garso transliaciją internetu, tačiau jis reikalauja turėti licensiją norint realiu laiku atkurti garsą.

. Ištirkite garso įrašų glaudinimo formatus: mp2, mp3, wma, ogg ir ra. Kokiais atvejais šie formatai geriausiai glaudina garso įrašus?.

---------------------------------------mp2 yra sutrumpinimas žodžių mpeg-1 audio layer ii. Nors jis šiuo metu yra užgožtas mp3 formato, skirto personalinių kompiuterių ir interneto programoms, tačiau, nepaisant to, išlieka dominuojančiu standartu garso transliacijoms kaip dalis dab skaitmeninio radijo ir dvb skaitmeninės televizijosmp2 yra padiapazoninis garso koderis, kas reiškia, jog glaudinimas pasireiškia laiko srityje. Palyginimui, mp3 yra transformuojantis garso koderis, kas reiškia, jog glaudinimas vyksta dažnių srityje. Taip pat mp2 koderis neišnaudoja kanalų pertekliaus. Tai mp2 formatą padaro mažiau efektyvų lyginant su mp3, kuomet yra maža atkūrimo sparta (mažesnė negu 256 kbit/s). Pavyzdžiui, 128 kbit/s mp3 formatu užkoduotas garsas skamba geriau negu tas pats garsas užkoduotas 192 kbit/s mp2 formtatu. Nepaisant to mp2 savybės yra pranašesnės negu mp3, kai atkūrimo sparta yra didelė (nuo 256 iki 384 kbit/s).

Kaip ir mp3, mp2 yra subjektyvus koderis, kas reiškia, jog jis pašalina tą informaciją, kurios žmogus neturi galimybių priimti (išgirsti). Siekiant sužinoti, kurią informaciją reikia pašalinti, garso signalas yra analizuojamas psicho-akustinio modelio, kuris modeliuoja žmogaus klausos sistemą. Tyrinėjimai psicho-akustikoje parodė, jog jeigu ties tam tikru dažniu yra stiprus signalas, tuomet silpnesni signalai esantys greta stipraus signalo dažnio nėra priimami žmogaus klausos aparato. Tai vadinama dažnio maskavimu. Subjektyvių garso koderių privalumas ir yra šis dažnio maskavimas, neperduodant informacijos tais dažniais, kurie yra laikomi nepriimamais.

Mp2 padalina įeinantį garso signalą i 32 padiapazonius ir jeigu garsas padiapazonyje yra laikomas kaip nepriimamu, tuomet šis padiapazonis ir neperduodamas. Iš kitos pusės, mp3 transformuoja įeinantį garso signalą į 576 dažnio komponentes. Todėl mp3 formatas turi žymiai didesnę dažnio skiriamąją gebą negu mp. Kadangi psicho-akustinis modelis gali būti pritaikytas žymiai tiksliau, mp3 turi žymiai didesnes galimybes sumažinti spartą bitais. Būtent todėl mp3 reikia mažesnės bitų spartos negu mp2 tam, kad gauti priimtiną garso kokybę.

Stereo mp2 dekoderiai naudojami visuose dvd grotuvuose pal sistemos šalyse. Tačiau pažvelgus į 2005m. Išleistus masinės gamybos dvd įrenginimp3 yra populiarus skaitmeninis garso koderis ir glaudinimo su praradimais formatas sukurtas ir standartizuotas 1991m.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1252 žodžiai)
  • Universitetas
  • Garsas ir jo glaudinimas formatai
    10 - 3 balsai (-ų)
Garsas ir jo glaudinimas formatai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/garsas-ir-jo-glaudinimas-formatai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 17:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo