Garsieji olandų keliautojai ir jų atradimai


Įvadas. Viljamo Janszoon‘o kelionės į Australiją. Jakobas Rogevenas. Jakob‘o tyrinėjimai. Abelis Jansonas Tasmanas. Pirmas taikus reisas. „Beach“ ir Terra Australis. Mauritius. Tasmania. Naujoji Zelandija. Antras Abelio reisas. Vėlesnis Tasmano gyvenimas. Vilemas Barencas. Pirmas Viljem‘o reisas. Antras taikus reisas. Trečias reisas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo objektas – Viljamas Jansonas, Jakobas Rogevenas, Abelis Jansonas Tasmanas, Vilemas Barencas , keturi garsūs Nyderlandų keliautojai .

Pristatyti garsius Olandų keliautojus, kaip asmenybes.

Atskleisti jų svarbius geografinius atradimus.

Darbo struktūra – Darbą sudaro Įvadas, keturios atspindinčios temą dalys, vienuolika potemių, Išvados, Literatūros sąrašas.

Viljamas Jansonas, kartais jo vardas buvo trumpintas į Viljamą Jans. Buvo Olandų navigatorius ir kolonijinis gubernatorius. Jansonas aptarnavo Nyderlanduose Rytų Indiją per 1603–11 ir 1612–16 šiuos periodus. Jis yra pirmas žinomas Europietis, kuris per savo keliones pamatė Australijos pakrantes.

Nieko nėra žinoma apie ankstesnį Viljamo gyvenimą, tik tai, kad gimė apie 1570 metus.

1605 m. lapkričio 18-ąją, „Duyfken“ laivas plaukė nuo Bentamos į vakarų Naujosios Gvinėjos pakrantę. Janszoon tada kirto rytinį galą Arafuros jūros, nematydamas Toreso sąsiaurio, į Karpentarijos įlanką. 1606 m. vasario 26-ąją, jis padarė priartėjimą prie kranto „Pennefather“ upėje ant vakarų kranto Jorko iškyšulio Kvinslandas, šalia Weipa miesto. Tai yra pirmas Europiečių įrašas , kuris byloja apie priartėjimą prie Australijos kranto žemyno. Jansonas nusprendė dreifuoti 320km pagal kranto liniją, kadangi manė, kad tai yra Naujosios Gvinėjos tęsinys. Janszonas nusprendė dreifuoti 320km pagal kranto liniją, kadangi manė, kad tai yra Naujosios Gvinėjos tęsinys. Rasdamas pelkėtą žemę ir nesvetingus žmones (dešimt jo vyrų buvo užmušti įvairių kranto ekspedicijų metu), Keerweer iškyšulyje (Posūkis), į pietus nuo Albatroso įlankos, Willem Janszoon nusprendė sugrįžti ir atvyko į Bentamą 1606 m. birželį.

Jis vadinamas žemes atrado "Nieu Zeland" po olandų Zeeland srities, bet vardas nebuvo priimtas ir buvo vėliau panaudotas Abel Tasman Naujajai Zelandijai. „Duyfken“ buvo iš tikrųjų Toreso sąsiauryje 1606 m. kovą, prieš kelis mėnesius prieš tai, kai Luís Vaz de Torres plaukė per jį. 1607 Cornelis Matelieff de Jonge nusiuntė Janszoon‘a į Amboną ir Banda salas. 1611 metais Janszoon grįžo į Nyderlandus manydamas, kad prie Pietų Naujosios Gvinėjos krantų buvo prijungta Žemė, palei kuria jis plaukė ir olandų žemėlapiai buvo perdaryti klaidingai ir naudoti daugelį metų. Nors buvo išsakyta nuomonių, kad ankstesni navigatoriai iš Prancūzijos, Kinijos, Portugalijos galbūt atrado Australijos dalis, „Duyfken“ yra pirmas Europos laivas, neabejotinai žinomas , kaip pirmasis laivas pasiekęs Australijos pakrantes.

Toliau šiek tiek turint žinių apie Viljamo politinę veiklą. Apie 1617/18 metus jis sugrįžo į Nyderlandus, ir buvo paskirtas , kaip Indijos valstybės Tarybos narys. Jis tarnavo, kaip admirolas Olandų gynybos laivyne, buvo apdovanotas aukso grandine , kuri buvo verta 1000 guldenų . 1619 metais buvo keturi laivai priklausantys britų Rytų Indijos kompanijai , kurie sugauti netoli Tiku miesto – Vakarų Sumatra regione , kurie padėjo Javos gyventojams Džakarto mieste apsiginti nuo puolamų Olandų.

1620 Janszoonas buvo vienas iš derybininkų su Anglais. Jungtinėje flotilėje jie plaukė į Manilą , užkirsti kelią Kinų pirkliams, kurie norėjo padaryti sandėrį su Ispanais.

Vėliau , Janszoon tapo viceadmirolu; metais po admirolo. Savo gyvenimo pabaigoje Janszoon tarnavo kaip gubernatorius banda (1623 – 27). Jis sugrįžo į Bataviją 1627 m. birželį ir netrukus po to, kaip aštuonių laivų flotilės admirolas, tęsė diplomatinę misiją į Indiją. 1628 m. gruodžio 4-ąją, jis plaukė į Olandiją ir 1629 m. liepos 16-ąją, atsiskaitė apie valstybę Indiją - Hagoje. Jis buvo turbūt dabar apytiksliai šešiasdešimt metų amžiaus ir pasiruošęs atsistatydinti iš jo įtempto ir sėkmingo gyvenimo jo šalies paslaugoje.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 2046 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4025 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Garsieji olandų keliautojai ir jų atradimai
    10 - 10 balsai (-ų)
Garsieji olandų keliautojai ir jų atradimai. (2016 m. Liepos 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/garsieji-olandu-keliautojai-ir-ju-atradimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:54
×