Garsinio dažnio stiprinuvas


Elektronikos kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslai ir užduoties analizė. Darbo tikslai. Užduoties analizė. Schemos sudarymas. Pakopų parinkimas, pagrindimas ir schemos sudarymas. Elektrinės schemos skaičiavimas. Galinė pakopa. Emiterinio kartotuvo pakopa. Veikimo modeliavimas. Išvados. Informacijos šaltiniai. Papildoma informacija. Principinė schema.


31. Skiriamųjų kondensatorių C2 ir C3 apskaičiavimas. Maitinimo šaltinio filtro talpumas pasirenkamas kuo didesnis kad butų kuo mažesnės pulsacijos.

Atitikus šiems parametrams galima naudoti šį tranzistorių nenaudojant radiatoriaus, nes pasirinkto tranzistoriaus galia žymiai didesnė.

Atidaromas programos Multisim 10 langas ir jame surenkama principinė elektros schema.

Prieš gaunant tenkinamus rezultatus,schema šiek tiek (pakeičiamos kai kurių varžų dydis bei kondensatorių talpa).

Gauti rezultatai atitinka reikalavimus,sinusoidė išėjime beveik nepakitus(vadinasi rezultatas yra geras).

Dažnių pralaidumo juosta gavosi žymiai platesnė t.y.(20-30000)hz ,o užduotyje buvo numatyta (50-10000)hz,tačiau tai yra gerai(tai reiškia jog stiprintuvas atitinka užduoties reikalavimus.

Atlikus visus skaičiavimus ir programoje ,,Multisim,, surinkus schema,stiprintuvas veikė iškart,tačiau reikėjo pakoreguoti R12 rezistoriaus varžą(tam kad įėjime padidintumėme galią).Stiprintuvas atitinka visus užduotyje pateiktus parametrus.Pralaidumo juosta yra daug platesnė (20-30000)hz nei pateikta užduotyje (50-10000)hz o tai yra geras rezultatas mano projektuotam stiprintuvui. Išėjimo signalas neiškraipytas tai reiškia, kad netiesinių iškraipymų koeficientas nesiekia 5-7% ir galima daryti išvadą, kad GDS geras savo parametrais ir tinkamas naudoti.Įėjimo galia ~3.4 W.

Šio stiprintuvo parametrai yra labai geri.Norint galima padidinti galią,praplatinti pralaidumo juostą,bet visa tai daryti vertėtų tik norint dar tiksliau sužinoti kaip reikia keisti kondensatorių talpas,rezistorių varžas išgaunant atitinkamus rezultatus.

Gresevičius B, Regelskis A.,, Stiprintuvų kursinio projektavimo metodiniai nurodymai,, (stiprintuvo kaskadų ir grandinių skaičiavimo metodika). Kaunas – KPI –1990.

Garsinio dažnio stiprinuvas. (2014 m. Sausio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/garsinio-daznio-stiprinuvas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:49