Garso ir vaizdo technologijų praktikos ataskaita


Įvadas. UAB „šiaulių apskrities televizija“. Formatai. Video formatai. Audio formatai. Anonsų įgarsinimas. Naudojama technika šiaulių televizijoje. Programinė įranga. Žalias ekranas(green screen). Filmavimas. Laidu montavimas. Išvados. Bibliografinių nuorodų sarašas.


Apžvelgus keletą populiariausių video failų formatų, nuspręsta pasirinkti mpeg video formatą. MPEG video failo formatas gali būti naudojamas televizijos reklamoms rodyti, todėl ir buvo jis pasirinktas.

Garso dažnis – nurodo kiek kartų per sekundę yra matuojamas garso dažnis. CD kokybei išgautis yra matuojamas 44.1KHz arba 44100 kartų per sekundę

Apžvelgus visus audio formatus, buvo pastebėta jog labiausiai paplitę formatai yra šie: MP3 ir WAV. MP3 formatas panaikina audio bylos dalis, kurias iš esmės negirdime. Šitas formatas suspaudžia byla iki 1/10 originalaus PCM bylos dydžio, išlaikant gerą garso kokybę. Wav yra standartinis windows operacinės sistemos audio formatas. Labiausiai naudojamas saugoti nesuspaustiems muzikos failas kur 1 minutė užima apie 10Mb. Taip pat šitas formatas gali saugoti įvairiomis priemonėmis koduotus duomenis, tam kad sumažintu failo dydį. MP3 audio formatas yra puikus muzikos siuntimuisi ir saugojimui, tokio audio formatų failai neužima daug vietos.

Laidai „Radviliškis šiandien ir rytoj“, praktikantų iniciatyva buvo pasiūlyta sumontuoti laidos anonsą, bei jį įgarsinti. Anonsas skirtas atspindėti laidos esmę (apie ką bus rodoma). Anonsas sukuriamas iš laidoje pasirodysiančios medžiagos ištrauka. Praktikantų montuotas anonsas tiko Šiaulių televizijos redaktoriui, kuris patvirtino, jog demonstracinis filmukas bus rodomas laidos pradžioje. Sekantis žingsnis sumontuotą vaizdinę medžiagą įgarsinti. Siekiant įgyti kuo daugiau žinių praktikos metu, bei įgauti kuo didesnė neįkainojamą patirti, kiekvienas turėjome galimybę pabandyti ar balsas tinkamas televizijos eteriui. Įgarsinus anonsą rinkome, kurio studento balsas labiausiai tiktų televizijai. Perklausius visų studentų įgarsintus įrašus, savojo teko atsisakyti dėl žemo neskambaus balso.

Siekiant aukštos kokybės galutinio rezultato t. y. televizinės laidos, reklamos ar kt., būtina priemonė yra kokybiška techninė įranga, su kuria dirbama (filmavimo kameros, kompiuterinė, bei apšvietimo įranga). Nufilmuotą video medžiagą privalu apdoroti su kokybiška programine įranga, tai svarbu tam, kad nenukentėtų vaizdo medžiagos kokybė. Tačiau norint naudoti aukštos kokybės programinę įrangą, naudojama techninė įranga turi atitikti bent minimalius jai keliamus reikalavimus.

7,5 coliu valdymo ekanas.

Vaizdo filmavimo formatai HD MPEG-4 AVCHD, MPEG-2.

Norint sumontuoti nufilmuotą medžiagą, kuri paverčiama reklama arba televizine laida neįmanona apsieiti be progaminės įrangos, tai yra visų laidų, reklamų montavimo pagrindas.

Programinės įrangos pasirinkimas yra itin didelis, taigi susiduriama su problema, kurią pasirinkti. Plačiausiai naudojamos video montavimo programos yra šios: Final Cut pro, Sony vegas pro, Adobe premiere pro. Final Cut pro programa yra paprastai naudojama, bet ji veikia tik ant „Apple“ kompiuteriu, Sony vegas pro programos valdymas yra kur kas paprastesnis nei „Adobe“ premiere pro, tačiau neturi tokio plataus asortimento montavimo srityje. Atliekant praktiką Šiaulių televizijoje buvo naudojamos šios Adobe programos.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2439 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Garso ir vaizdo technologijų praktikos ataskaita
    10 - 7 balsai (-ų)
Garso ir vaizdo technologijų praktikos ataskaita. (2016 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/garso-ir-vaizdo-technologiju-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:30
×