Garso sklidimas oru ir standžiosiomis konstrukcijomis. Būdai jo sumažinimui


Garso sklidimas dujomis. Garso bangu slopinimas. Garso slopinimas ore. Garso bangos sklidimo greitis medžiagose. Garso stipris. Kaip zymimas garso stipris ir kaip matuojamas?. Slopinimas triuksmo. Garso sklidimas medžiagose. Triukšmo matavimo intensyvumo skalės. Kokiais vienetais matuojamas garso slegio lygis.

Įvadas. Garso sklidimas. Garso bangos. Garso sklidimas skysčiu ir dujomis. Garso sklidimas kietose medžiagose. Garso slopinimo būdai. Garso atspindėjimas (reflekcija):. Garso absorbavimas. Garso slopinimas standžiose konstrukcijose. Medinės perdangos konstrukcija. Norminiai reikalavimai. Statinio apsauga nuo triukšmo. Garso samprata – tai žmogaus ausies jaučiami oro virpesiai. Taip pat, garsas yra baigtinės amplitudės ir tam tikro bangos ilgio virpesiai, kurių bangoms būdingas atitinkamas slėgis (garso slėgis). Virpantieji kūnai skleidžia į aplinką bangas, kurios pasiekusios ausis, virpina jų būgnelius ir sukelia pojūtį, vadinamą garsu. Garso intensyvumas priklauso nuo slėgio lygio, kuris matuojamas decibelais (db) ir išmatuojamas triukšmomačiu. Decibelų skalė sudaryta atsižvelgiant į tai, kaip garso intensyvumą bei dažnį suvokia žmogus. Šios skalės matavimo vienetas – decibelas db, pagal tai atitinkamai suderintos ir garso lygio matuoklių skalės. Darbo objektas. Garso sklidimas ir būdai jo sumažinimui. Darbo uždaviniai. Išsiaiškinti, kaip ir kokiais principais sklinda garsas. Sužinoti, kuo skiriasi garso sklidimas skirtingose terpėse. Išnagrinėti kokiais būdais slopinimas garso sklidimas šiose terpėse.

Garso samprata – tai žmogaus ausies jaučiami oro virpesiai. Garso dažnis išreiškiamas hercais, o dažnio matavimo vienetas – hercas (hz). Na, o triukšmą būtų galima įvardinti nepageidaujamu garsu, atsiradusiu vykstant gamybiniams procesams, ten, kur intensyvus transportasgarsas yra slenkantis slėgio svyravimas terpėje, kuris yra girdimas žmogaus ar gyvūno ausimis. Paprastai svyravimas – mažas ir periodinis, tada garsas yra banga, apibrėžiama lygtimi.

Garsą sukelia virpantys kūnai. Jie tai suspaudžia, tai išretina greta esantį orą, o išretėjimo ar sutankėjimo sklidimas yra ne kas kita, kaip išigarso bangos perneša energiją, kurią galima panaudoti. Kalbą ir muziką galima perduoti daugybe būdų, todėl garsas – efektyvi ryšio priemonė. Ultragarsas – dar efektyvesnė ryšio priemonė. Ultragarsas (aukšto dažnio garsas, kurio žmogus negirdi) padeda šikšnosparniams, delfinams ir banginiams orientuotis erdvėje, nes jie evoliucijos eigoje įgijo aktyvios ultragarsinės echolokacijos sistemas. Tačiau net garsiausio garso energija nedidelė. Labai garsiai grojančio simfoninio orkestro sukelto garso energija yra lygiavertė menkos galios kaitinamosios lempos šviesos ir šiluminei energijai.

Garso stipris - fizikinis dydis, lygus energijos kiekiui, kurį garso banga per vienetinį laiką perneša pro vienetinį plotą, statmeną bangos sklidimo krypčiai. Garso stipris žymimas raide i (taip pat žymimas ir elektros srovės stipris, tačiau tai skirtingi fizikiniai dydžiai) ir matuojamas vatais kvadratiniam metrui (w/m²).

Garsas yra tam tikra kinetinės energijos (judesio energijos) forma, kurią sukuria bet kuris virpantis objektas. Visų garsų priežastis yra mechaniniai aplinkos virpesiai, nors paprastai jie nematomi. Susidūrus automobiliams jų paviršiai pradeda virpėti, ir išgirstame smūgio garsą; muzika iš radijo imtuvo sklinda dėl to, kad virpa jo garsiakalbio membrana; kalbame ir dainuojame virpant balso stygoms gerklose. Virpantis kūnas verčia virpėti arčiausiai esančias oro molekules.

Virpesiai sklinda ore, sudarydami garso bangą (svarbu paminėti, kad sklindant garso bangai medžiaga nėra pernešama). Ten kur molekulės susispiečia, susidaro didesnio slėgio sritis (sutankėjimas), o ten, kur jų lieka mažiau – žemesnio slėgio sritis (praretėjimas). Pakaitomis einanči pasiekus ausį, ji virpina ausies būgnelį, ir žmogus girdi garsą. Kuo stipresni daikto virpesiai, tuo didesnis sutankėjimų ir praretėjimų slėgio skirtumas, ir garsas yra stiprus. Virpesių dažnis lemia garso aukštį, arba toną.

  • Microsoft Word 1878 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (2818 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Garso sklidimas oru ir standžiosiomis konstrukcijomis. Būdai jo sumažinimui
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Garso sklidimas oru ir standžiosiomis konstrukcijomis. Būdai jo sumažinimui. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/garso-sklidimas-oru-ir-standziosiomis-konstrukcijomis-budai-jo-sumazinimui.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:06
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo