Garso sklidimas skaidrės


Blogai praleidziancios garsa medziagos. Garsas ir sviesa skaidres.

Garso sklidimas. Garso bangos. Garsiakalbyje virpa membrana (lotyniškai membrana- plėvė). Garso bangų greitis. Tvykstelėjus žaibui, šviesa ir garsas susidaro vienu metu. Garso laidininkai ir izoliatoriai. Garso bangos sklinda. Tarp suolo ir ausies įsikišk putų polistireno plokštę ir dar kartą pastuksenk į suolą. Garso atsispindėjimas. Jei vonios kambaryje. Atmintinė. Garso bangos – medžiaga sklindantys dalelių sutankėjimai ir išretėjimai. Garso bangų sklidimo greitis įvairiose medžiagose 20 °ctemperatūroje.

Garsiakalbyje virpa membrana (lotyniškai membrana- plėvė) , kuri staigiai juda tai pirmyn , tai atgal . Šie virpesiai išjudina oro daleles prie membranos. Kai ji pasislenka pirmyn, dalelės sutankėja, kai atsitraukia – išretėja. Šie oro dalelių sutankėjimai ir išretėjimai sklinda tolyn nuo garso šaltinio ir vadinami garso bangomis. Panašiai sklinda vandens ratilai kūdroje , kai į ją įmeti akmenį. Toldamos nuo šaltinio, garso bangos silpnėja, kol nusolpsta.

Tvykstelėjus žaibui, šviesa ir garsas susidaro vienu metu, bet pirmiausia pamatome žaibą ir tik paskui išgirstame griaustinį. Tai rodo, kad garsas sklinda lėčiau už šviesą. Šviesa tavo akis pasiekia akimirksniu, o garso bangos oru sklinda maždaug milijoną kartų lėčiau – 340 m/s greičiu. Žinant, kad garsas per tris sekundes nukeliauja maždaug kilometrą , galima apskaičiuoti atstumą iki audros debesies.

  • MS PowerPoint 103 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (369 žodžiai)
  • Sandra
  • Garso sklidimas skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Garso sklidimas skaidrės. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/garso-sklidimas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:33
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo