Garso transliavimo internetu protokolai bei kodavimo metodai


Įvadas. Transliacijos protokolai. Ip. Tcp. Http (www). Udp. Rtsp. Kodavimo metodai. bylų formatai. Lossy glaudinimas. Nenuostolingas "Lossless" glaudinimas. Real audio. Windows media audio. Apple quicktime. Macromedia flash. Beatnik (rmf). Mp3. Liquid audio. Išvados. Literatūra.

Nuostabioji technologija, kuri leidžia svetainės lankytojams paspaudus mygtuką jau po sekundės klausytis sporto įvykio transliacijos, parodos, ar CD kokybės muzikos yra gana paprastos, bet galingos techninės naujovės rezultatas - duomenų srauto transliavimo. Transliavimas, visų pirma, vyksta suspaudžiant skaitmeninio garso failą ir suskaidant jį į mažus paketus, kurie yra siunčiami vienas po kito per internetą. Kai paketai pasiekia savo tikslą (prašantįjį vartotoją), jie yra išspaudžiami ir surenkami į formatą, kuris gali būti grojamas vartotojo sistemoje. Norint išlaikyti vientisą grojimo iliuziją, paketai yra "buferinami" (siunčiami iš anksto), todėl jie yra atsisiunčiami į vartotojo kompiuterį prieš failo atkūrimą. Kai tik šie atsiųsti paketai yra pradedami groti, daugiau paketų yra parsiunčiama ir į "statomi" eilę atkūrimui. Tačiau, kai paketų siuntimo srautas tampa per lėtas, pavyzdžiui dėl tinklo apkrovos, kliento audio grotuvas neturi ko groti, ir ir nutyla.

  • Komunikacijos Referatas
  • Microsoft Word 155 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (5767 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Garso transliavimo internetu protokolai bei kodavimo metodai
    10 - 2 balsai (-ų)
Garso transliavimo internetu protokolai bei kodavimo metodai. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/garso-transliavimo-internetu-protokolai-bei-kodavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:52
×