Garsų rūšys


Garso bangos sklidimo iš vienos terpės į kitą dėsningumai. Infragarsas. Garsas gyvojoje gamtoje. Ultragarsas. Šikšnosparnis naudoja ultragarsą medžiodamas vabzdžius tamsoje. Echolotas išspinduliuoja ultrasignalą. Ultragarsas ir poliravimas. Garso greitis vandenyje buvo nustatytas 1827 m. Ženevos ežere. Garso greitis priklauso nuo temperatūros. Garso greitis. Garsą sukelia virpantys (greitai svyruojantys) kūnai. Garsas yra išilginės mechaninės bangos, sklindančios nuo virpančio kūno į visas puses. Aidas. Aidas - nuo kliūties ( miško, kalno, pastato sienos ir pan. ) atsispindėjęs garsas. Difrakcija. Šaltiniai.

Garso bangos sklidimo iš vienos terpės į kitą dėsningumai:.

> 20000 Hz Ultragarsą skleidžia šikšnosparniai, delfinai ir kt. Ultragarsas taikomas :.

Kietiems ir dideliems akmenims nuo dantų nuimti naudojami ultragarsinis, elektrinis ultragarsinis ir garsinis (orinis ) skaldikliai. Jais greitais vibraciniais judesiais nuvalomi akmenys nuo dantų paviršių. Skaldikliais nesunkiai pašalinamas kavos, arbatos ir nikotino apnašos. Po to dar likusios dalelės nuvalomos instrumentais.

Garsas yra išilginės mechaninės bangos, sklindančios nuo virpančio kūno į visas puses.

Aidą išgirstame tik tada, kai atsispindėjusį garsą suvokiame atskirai nuo anksčiau sukelto garso. Patalpose garsai atrodo stipresni nei atvirame lauke, nes pirminis garsas susilieja su atsispindėjusiu. Aidas gali padėti nustatyti atstumą iki kliūties.

  • MS PowerPoint 4710 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (321 žodžiai)
  • Indre
  • Garsų rūšys
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Garsų rūšys. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/garsu-rusys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:44
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo