Gastritu ir opalige sergančių žmonių dieta


Darbo tikslas. Išanalizuoti gastritu ir opalige sergančių žmonių mitybos ypatumus. Įvadas. Dieta. Sergant lėtiniu gastritu, ligoniams leidžiama valgyti. Draudžiama valgyti. Opaligė. Sergantiems opalige leidžiama valgyti tuos pačius maisto produktus. Literatūra.

Uždaviniai: Susipažinti su leistinais ir nerekomenduojamais vartoti maisto produktais. Išsiaiškinti vartojamo maisto įtaką virškinimo traktui. Sužinoti, kokių vitaminų labiausiai reikia gastritu ir opalige sergantiems žmonėms.

Opaligė ir gastritas gana dažnai pasitaikantys susirgimai. Jie dažniausiai ligonį vargina keletą metų, dažnai kartojasi, o kai kada sudaro net pavojingų gyvybei komplikacijų. Gastritas (ūminis arba lėtinis) - skrandžio liga, kai skrandžio gleivinėje atsiranda daug raukšlių, ji parausta, patinsta, o skrandžio sienelė įsitempia. Opaligė – tai lėtinė pasikartojanti organizmo liga, pasireiškianti periodiškai atsirandančiomis skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinės opomis.

Ūminis gastritas dažniausiai atsiranda dėl netinkamo maitinimosi: išgėrus pernelyg daug alkoholio, suvalgius per karšto, per riebaus sunkiai virškinamo ar sugedusio maisto. Čia gastritą sukelia maisto produktai. Todėl reikia sumažinti valgio kiekį, kad liga nesikartotų. Kai jaučiami sunkesni negalavimai (skausmas, pykinimas, vėmimas) tinka trumpalaikė dieta:.

Pirmiausia 1 - 2 dienas geriama tik arbata. Vartojamos tik ramunėlės, pipirmetės, melisos. Arbata turi būti šilta, bet ne karšta. Atsiradus normaliam alkio jausmui pradėti maitintis kaloringesniu maistu: Tiktų necukruoti džiuvėsiai su arbata ir vėliau – vištienos sultinys, pertrintos sriubos. Šių nuovirų ir sriubų dėka skrandis pagyja jau po 1 – 2 dienų. Pagrindinis išgijimo požymis – ryškus alkio jausmas. 3.Tada pereinama prie lengvos pilnavertės mitybos ir, jei virškinimas normalizavosi - prie normalios mitybos.

Lėtinis gastritas išsivysto nuo rūkymo, alkoholio ir neracionalios mitybos.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 931 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (685 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Gastritu ir opalige sergančių žmonių dieta
    10 - 2 balsai (-ų)
Gastritu ir opalige sergančių žmonių dieta. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gastritu-ir-opalige-serganciu-zmoniu-dieta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:47
×