Gastroezofaginis refliuksas


Medicinos referatas.

Įvadas. Patogenezė ir predisponuojantys veiksniai. Etiologija. Klinika ir klinikinės formos. Komlikacijos. Diagnostika. Gydymas. Literatūros sąrašas.


Rėmuo ar (ir) atpylimas rūgščiu turiniu, varginantis ne rečiau kaip du kartus per savaitę ir trigdantis žmogaus kasdieninę veiklą, gali būti apibrėžta, kaip gastroezofaginio refliukso liga. Gastroezofaginis refliukso liga- tai būklė kai dėl sutrikusio sfinkterio (ASS) užsidarymo mechanizmo skrandžio turinys grįžta į stemplę. Sergamumas (GERL) sparčiai didėja, ypač ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse, todėl šią patologiją galima pavadinti civilizuotų kraštų liga. Svarbiausi gydymo tikslai yra: pašalinti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, užgydyti endoskopiškai nustatytus pokyčius (erozijas, opas), simptominių ir endoskopinių recidyvų profilaktika, taip pat adenokarcinomos ir Bareto stemlės profilaktika.

Apatinio stemlplės sfinkterio tonuso pokyčiai: sumažėjęs ar išnykęs bazinis slėgis, negalintis sudaryti priešrefliuksinio barjero, netinkamos adaptacinės sfinkterio reakcijos, tranzistorinė sfinkterio relaksacija, ypač pavalgius riebaus maisto ar naktį.

Slankiojanti diafragmos stemplinės angos išvarža: jos metu sutrumpėja apatinis stemlpės sfinkteris ir susilpnėja jo bazinis spaudimas, sumažėja diafragmos kojytės vaidmuo, ypač padidėjus spaudimui pilvo ertmėje, pablogėja stemplės klirensas, ryjant susidaro sąlygos įvykti GER iš išvaržos maišo

Siteminės ligos, silpninančios stemplės ir skrandžio motoriką: cukrinis diabetas, sklerodermija, kitos jungiamojo audinio ligos

Regurgitacija – tai skrandžio turinio atpylimas į burną. Skirtingai nuo vėmimo, ji vyksta be pykinimo, žiaukčiojimo, pilvo raumenų susitraukimų.

Disfagija – rijimo sutrikimas. Ji gali būti funkcinė – ilgai trunkanti, neprogresuojanti dėl stemplės spazmų, sumažėjusios peristaltikos arba organinė – progresuojanti, iš pradžių tik valgant kietą maistą (dėl pepsinių striktūrų, iš Bareto epitelio išsivysčiusios karcinomos)

Odinofagija – skausmingas rijimas. Ji dažniausiai būna išsivysčius sunkiam ezofagitui.

Krūtinės skausmas: į krūtinės anginą panašus skausmas už krūtinkaulio, kurį sukelio HCl poveikis skausmo receptoriams ar stemplės spazmas. Jis aštrėja kilnojant sunkumus (didėja slėgis pilvo ertmėje), gulint, bet jo neveikia emocinis stresas.

 • Medicina Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Justina
 • 15 puslapių (1651 žodis)
 • Kolegija
 • Medicinos referatai
 • Microsoft Word 33 KB
 • Gastroezofaginis refliuksas
  10 - 6 balsai (-ų)
Gastroezofaginis refliuksas. (2016 m. Gegužės 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/gastroezofaginis-refliuksas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:27