Gatvės ašių nužymėjimas


Įvadas. Informacijos susijusios su nužymėjimo darbais apžvalga Inžinerinės geodezijos darbų organizavimas. Statybinės tolerancijos ir geodezinių darbų tikslumas. Geodezinis nužymėjimo pagrindas. Instrumentai kuriais galima atlikti nužymėjimo darbus. Miesto gatvių ašių nužymėjimas Generalinio plano sdarymo metodas. Suprojektuotų statinių nužymėjimo darbai. Linijų ir horizontalaus kampo atidėjimas atidėjimas vietovėje. Miesto gatvių ašių polinių koordinačių skaičiavimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Generalinis planas tai - techninis brėžinys kuriame atvaizduojama kaip užstatyta arba kaip bus užstatoma teritorija jame nurodoma esamų ir projektuojamų pastatų bei įrenginių planinę bei vertikalinę padėtį esamus bei projektuojamus paviršius. Gatvių ašių nužymėjimas - tai gatvių padėtį plano atžvilgiu apibrėžiančių takų ir linijų atkarpų vietos suradimas ir paženklinmas vietovėje.

Darbo tikslas-miesto gatvių projektavmas ir darbo brėzinio sudarymas.

Darbo uždaviniai :

1)Išnagrinėti projekto taškų nužymėjimą, Horizontaliojo kampo ir linijos ilgio atidėjimą vietovėje

2)Aprašyti statybinę toleramciją ir geodezinių darbų tikslumą.

3)Atlikti miesto gatvių polių koordinačių skaičiavimus.

Visų anžeminių požeminių statinių pastatų projektai turi turėti architektūrinę dalį . Architektūrai privalomi tam tikri reikalavimai.

Išorės ir vidaus erdvės, atskirų statinio dalių ar elementų sprendiniai turi būti suderinti vienas su kitu;

Tuti atitikti statinio paskirtį ir statinio konstrukcijų bei statybos darbų vykdymo technines galimybes.

Mokslo ir studijų institucijos, statybos, inžinerijos profilio padalinių darbo grupės

Projektavimo darbų produkcija - projektai turi būti rengiami pagal tam tikras taisykles normas ir sąlygas . Projektų srtuktūra problemų sprendimo būdai derinami su ES šalių projektavimo būdais bei taisyklėmis. Dėl to visi projektuojami darbai yra reglamentuojami.

Statinio projektui yra nustatytos bendros sąlygos jos grindžiamos:

Projektas nužymimas pagal bendrą geodezinių darbų principą : Pirmiausia projekte nužymimos pagrindinės gatvių linijos, gatvių linijos , gatvių ašys , o paskui - atskiros gatvių dalys (taškai ir linijos) . Kaip ir visi geodeziniai matavimai taip ir nužymėjimo darbai atliekami nustatytu tikslumu . Gatvės padėtis dažnai nustatoma , parenkant vietovėje pagrindinę gatvės liniją - ašį ją pririšant prie geo dezinio pagrindo , arba pirmiau nubrėžiama genplane statinio ašis ir po to ji pagal duomenis paimtus iš plano nužymima vietovėje . Nužymėjimo tikslumas dažnai priklauso nuo topografinio planų grafinio tikslumo . Pagrindinės ašies nužymėjimo tikslumas gali būti nevienodas išilgai ašies ir statmenai jai.

Kitos kategorijos tikslumo normos taikomos gatvių atskirų taškų ar liijų padėčiai nustatyti gatvių ašių atžvilgiu . Čia nužymėjimo tikslumas priklauso nuo daugelio veiksnių : Nuo projektavimo tikslumo , gatvės medžiagos , vietovės , nuo įrenginių , susijusių su technologiniu procesu su gatvės daimis , gatvės paskirties , dydžio , estetinių reikalavimų .

Jei projektuota grafiškai , tai detalus nužymėjimo tikslumas turi būti toks koks yra topografinio plano grafinis tikslumas ; jei matmenys nustatyti analitiškai .

Antos kategorijos tikslumas tampriai susijas su medžiaga, iš kurios tiesiamos gatvės . Jei statybinės medžiagos yra įvairios tai nužymėjimo tikslumas parenkamas toks kokio reikalaula ta medžiaga kuri suteiks gatvei formą.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2530 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Gatvės ašių nužymėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gatvės ašių nužymėjimas. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gatves-asiu-nuzymejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:23
×