Gatvės triukšmo žemėlapio sudarymas


Baigiamojo darbo užduotis . Anotacija. Įvadas. Pagrindinių sąvokų, santrumpų sąrašas su paaiškinimais . Lentelių ir paveikslų sąrašas . Informacinių šaltinių apžvalga . Tyrimo metodika . Teorinė ir analitinė dalis . Triukšmo poveikis aplinkai ir jo prevencinės priemonės . Triukšmo slopinimo priemonių analizė . MapNoise programinė įranga . MapNoise programos galimybės . Triukšmo sklaidos žemėlapio kūrimas MapNoise programa . „N“ gatvės geodeziniai matavimai . Rezultatai ir jų aptarimas . Ekonominė dalis . Brėžiniai . Išvados ir rekomendacijos . Naudotų informacijos šaltinių sąrašas . Priedai . Mažinant triukšmo žalingą įtaką sveikatai, taikomos priemonės turi būti nukreiptos į triukšmo lygio mažinimą. Tai - racionalus cechų ir darbo vietų juose planavimas ir triukšmą keliančių mašinų ir įrengimų išdėstymas, techninių konstrukcijų tobulinimas, garsą izoliuojančių ir sugeriančių medžiagų panaudojimas, gera įregimų techninė priežiūra ir remontas. Jeigu bendromis priemonėmis nepavyksta sumažinti triukšmo iki sveikatai leidžiamo 85 dBA lygio, darbuotojams būtina naudoti asmenines klausos apsaugos priemones - antifonus. Tai specialios ausinės arba ausų landos kamšteliai, pagaminti iš labai plonų sintetinio pluošto arba polimerinių medžiagų plaušelių. Šiuolaikinių antifonų prieštriukšminis efektas siekia 20-40 dBA. Sveikatos pakenkimų prevencijai taip pat labai svarbu yra triukšmo lygio darbo vietose kontrolė bei darbuotojų sveikatos periodiniai profilaktiniai tyrimai.

Mano baigiamojo darbo tema yra - „N“ gatvės triukšmo žemėlapio sudarymas. Aš pasirinkau šią temą nes ji šiomis dienomis yra tikrai aktuali. Pagausėjus transportui, įvairiai ekonominei veiklai, padidėjo ir triukšmo lygis. Pakilus triukšmo lygiui, atsirado daug problemų: sveikatos sutrikimų, triukšmingų zonų, nepatenkintų gyventojų. Išvarginti ir išsekę gyventojai, tampa ne tokie aktyvūs ir našūs darbe, suprastėja asmeninio gyvenimo kokybė. Su triukšmu susiduriame kiekvienas iš mūsų, tad pasirinkau šią tema ir dėl to, kad norėjau išsiaiškinti kaip sustabdyti vis didėjantį triukšmo lygį, kaip nuo jo apsisaugoti.

Baigiamojo darbo tikslas: atlikti transporto keliamo triukšmo prognozavimą „N“ gatvei, remiantis MapNoise programine įranga.

  • Geodezija Diplominis darbas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2013 m.
  • 34 puslapiai (7302 žodžiai)
  • Andrius
  • Gatvės triukšmo žemėlapio sudarymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gatvės triukšmo žemėlapio sudarymas. (2013 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gatves-triuksmo-zemelapio-sudarymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:08
×