Gaubtasėkliai augalai


Gaubtasėkliai. Gaubtasėkliai augalai. Gaubtasėkliai yra geriausiai išsivystę ir gausiausi augalai žemėje. Žiedas – patraukliausia daugelio gaubtasėklių augalų dalis. Šaknys. Stiebas. Lapai. Lapai yra plokšti. Gaubtasėkliai. Gaubtasėklių rušys. Vienaskilčiai. Dviskilčiai. Vaisių plitimas. Šermukšnis. Kiaulpienė. Puriena. Gaubtasėklių įvairovė.


Augalų šaknys yra ypač skvarbios. Kietas dirvožemis joms ne kliūtis. Gaubtasėklių augalų šaknys turi daugybę šakniaplaukių.

Augalų stiebai turi tvirtus ramstinius audinius. Ypač tvirti yra sumedėję medžių stiebai Stiebai ne tik auga į viršų, bet ir šakojasi.

Didesni lapai sugeria daugiau saulės energijos. Lapuose yra daugiau žiotelių, todėl gaubtasėkliai gali sparčiau garinti vandenį ir jų lapuose intensyviau vyksta dujų apykaita.

Gaubtasėkliai turi geriausiai išsivysčiusius rėtinius ir vandens indus. Skysčių judėjimas šiais indais yra žymiai greitesnis negu plikasėklių augalų. Gaubtasėklių ląstelės yra geriau aprūpinamos vandeniu ir dėl to gali jo netaupyti.

Sėklos turi tik vieną sėklaskiltę, Maisto atsargos jų sėklose yra sukauptos endosperme, lapų gyslotumas yra lygiagretus arba lankiškas, šaknų sistema yra kuokštinė, žiedadulkės mažos, poringos ir lygiu paviršiumi.

Uogas sulesa paukščiai. Nesuvirškintas sėklas jie pašalina kartu su išmatomis.

Smulkios sėklytės turi parašiutą , kuokštelį plaukelių ant ilgo kotelio, todėl lengvai nešamos vėjo.

Ežerų ir upių pakrantėse augančių purienų vanduo plukdo sėklas.

  • MS PowerPoint 5424 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (464 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vilma
  • Gaubtasėkliai augalai
    10 - 2 balsai (-ų)
Gaubtasėkliai augalai . (2019 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaubtasekliai-augalai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:34
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo