Gaubtasėkliai


Gaubtasėkliai augalai. Gaubtasekliu dauginimasis. Gaubtasekliai medziai. Vienaskilciai ir dviskilciai augalai. Vienaskilčiai ir dviskilčiai. Vienaskilciai. Dviskilciai. Gaubtasekliu plitimo budai. Gaubtasekliu plitimas. Kaip dauginasi gaubtasėkliai.

Gaubtasėkliai. Žiediniai augalai. Šaknys. Lapai. Vaisiai. Plitimas. Gaubtasėklių rūšys. Dviskilčiai. Vienaskilčiai. Šaltiniai. Gaubtasėkliai sudaro maždaug ¾ mūsų planetoje augančių augalų rūšių. Tarp gaubtasėklių yra ir medžių, ir krūmų, ir žolinių augalų. Gaubtasėkliai yra bene geriausiai prisitaikę augti, daugintis ir plisti įvairioje aplinkoje. Gaubtasėklių lapai išsidėstę taip, kad vieni kitiems neužstotų šviesos. Toks išsidėstymas vadinamas lapų mozaika. Gaubtasėklių augalų sėklos turi vieną arba dvi sėklaskiltes. Pagal tai šie augalai yra skirstomi į dviskilčius ir vienaskilčius.

Žiediniai augalai dar vadinami gaubtasėkliais, nes vabzdžiai apvaisina augalus ir po šio proceso žiedai numeta vainiklapius ir iš jų išsivysto vaisiai su viduje esančiomis sėklomis.

Gaubtasėklių augalų šaknys yra labiausiai išsivysčiusios. Kai kurie iš šių augalų turi pridėtines šaknis. Jos padeda įsitvirtinti dirvoje, išsiurbti iš jos daugiau vandens ir neorganinių junginių.

Gaubtasėklių augalų sėklas gaubia vaisius, kuris apsaugo jas nuo nepalankių sąlygų. Gaubtasėklių vaisiaus paskirtis yra padėti plisti nejudriems augalams.

Gaubtasėkliai yra įvairiai prisitaikę išplatinti savo sėklas. Į palankias sąlygas patenka ir sudygsta nedaugelis sėklų, todėl augalai jų subrandina daug. Kai kurie gyvūnai minta augalų sėklomis ir jas naikina, bet kartais sėklomis mintantys gyvūnai platina augalus.

Dviskilčių augalų sėklos skila pusiau į dvi lygias dalis, kurios vadinamos sėklaskiltėmis. Jose kaupiasi maisto atsargos, kurių reikia dygstant sėkloms. Dviskilčių augalų lapų gyslotumas yra tinkliškas, šaknų sistema liemeninė, o žiedadulkės yra didelės ir nelygiais kraštais.

  • MS PowerPoint 2665 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (428 žodžiai)
  • Tomas
  • Gaubtasėkliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gaubtasėkliai. (2011 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaubtasekliai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 17:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo