Gaubtasėkliai



Žiediniai augalai dar vadinami gaubtasėkliais, nes vabzdžiai apvaisina augalus ir po šio proceso žiedai numeta vainiklapius ir iš jų išsivysto vaisiai su viduje esančiomis sėklomis.
Gaubtasėklių augalų šaknys yra labiausiai išsivysčiusios. Kai kurie iš šių augalų turi pridėtines šaknis. Jos padeda įsitvirtinti dirvoje, išsiurbti iš jos daugiau vandens ir neorganinių junginių.
Gaubtasėklių augalų sėklas gaubia vaisius, kuris apsaugo jas nuo nepalankių sąlygų. Gaubtasėklių vaisiaus paskirtis yra padėti plisti nejudriems augalams.
Gaubtasėkliai yra įvairiai prisitaikę išplatinti savo sėklas. Į palankias sąlygas patenka ir sudygsta nedaugelis sėklų, todėl augalai jų subrandina daug. Kai kurie gyvūnai minta augalų sėklomis ir jas naikina, bet kartais sėklomis mintantys gyvūnai platina augalus.
Dviskilčių augalų sėklos skila pusiau į dvi lygias dalis, kurios vadinamos sėklaskiltėmis. Jose kaupiasi maisto atsargos, kurių reikia dygstant sėkloms. Dviskilčių augalų lapų gyslotumas yra tinkliškas, šaknų sistema liemeninė, o žiedadulkės yra didelės ir nelygiais kraštais.