Gauso teorema Elektrinis laukas Potencialas konspektas


Fizika 2 kurso egzamino klausimai. Gauso teorema. Kam ji taikoma? Elektrinio lauko srauto sąvoka. Kokia elektrinio lauko srauto vektoriaus kryptis? Kokia elektrostatinio lauko potencialo prasmė , ir , kaip jis susijęs su elektrostatinio lauko potencine energija? Dielektrikų poliarizacijos vektorius. Pjezoelektrinis ir elektrostrikcinis efektai. Kurioms medžiagoms būdingos šios poliarizacijos vektoriaus priklausomybės nuo elektrinio lauko stiprio. Nuo ko priklauso elektrinis laidumas metaluose ir puslaidininkiuose? ? ? ? Elektrinio laidumo srovę. Laisvųjų krūvininkų skaičius padidėja. Cooper ‘ io porų vaidmuo elektros srovės pernešime superlaidininkuose. Kaip naudojant magnetinį lauką galima nustatyti krūvininkų ženklą puslaidininkiuose? Kokie laukai naudojami elektronų srautų valdymui? Kas yra vektorinio lauko srautas ir cirkuliacija? Laukų gradientas , divergencija , rotorius. Kintamos ir nuolatinės elektros srovės generatoriai. Seismografo , naudojančio elektromagnetinės indukcijos dėsnį , veikimo principas. Ritės magnetinio lauko energija. Ar baterijos elektrovaros dydis V0 įtakoja laiko , reikalingo pasiekti užduotą srovės stiprio vertę , trukmę? Nupieškite įmagnetėjimo kreives magnetinės indukcijos priklausomybės nuo magnetinio lauko stiprio. Maksvelo lygtys. Pakomentuokite jas. Jungiate du garsiakalbius prie stereo stiprintuvo. Ar svarbu , kokio ilgio laidais jie prijungiami? Atsakymą pagrįskite.


Vektoriaus F srautas per bet koki uždarajį paviršių vakuume yra lygus viduje to paviršiaus

!!!Elektrostatinis generatorius - yra elektromechaninis generatorius, kuris gamina aukštos įtampos elektros energiją ir mažos nuolatinės srovės. Elektrostatiniai generatoriai veikia naudojant galią transformuoti mechaninį darbą į elektros energiją. ???

Poliarizuotam dielektrikui apibūdinti naudojamas poliarizacijos vektorius Pv, išreiškiantis dielektriko tūrio vienetui tenkančių molekulių n0 suminį dipolinį momentą. Išskyrę dielektriko juostelę, molekulės dipolinio momento modulį galime užrašyti dvejopai:

Pjezoelektrinis efektas leidžia išspręsti viena didžiausių problemų: mechaninės energijos pavertimą į elektros energiją ir atvirkščiai. Tai pat pjezoefektas yra naudojamas ypač preciziniuose prietaisuose, kai reikalingas tik kelių dešimčių nanometrų poslinkis

Pjezoelektrinis efektas - tai kristalo (pvz., kvarco (SiO2) arba dirbtinių polimerų (PZT)) savybė generuoti elektrą, jį veikiant mechaninei jėgai.

a) Jei R7 didėja, tai potencialų skirtumas tarp A ir E (laikykite, kad tiek ampermetras, tiek srovės šaltinis turi nulines varžas) nekinta

b) Jei R7 didėja, tai potencialų skirtumas tarp A ir E (laikykite, kad tiek ampermetras, tiek srovės šaltinis turi baigtines varžas) mažėja

c) Jei R7 didėja, tai įtampos kritimas ant R4 mažėja

g) Jei R5 didėja, tai įtampos kritimas ant R2 didėja

h) Jei R5 didėja, tai įtampos kritimas ant R4 nekinta

i) Jei R2, R5 ir R7 didėja, tai E mažėja (?)

Gryno puslaidininkio laidumas sparčiai didėja kylant temperatūrai, nes didėja krūvininkų tankis.

Magnetinis laukas naudojamas dirbtinėje širdyje kraujui kraujagyslėse varinėti. Tokios elektromagnetinės pompos konstrukcija parodyta paveikslėlyje. Elektrinis laukas sukuriamas statmenai kraujagyslei ir magnetiniam laukui. Paaiškinkite, kaip judės kraujyje esantys teigiami ir neigiami jonai.

Užrašykite Ampero dėsnį, kai kontūras apima abu laidininkus, kuriais srovė teka į mus iš piešinio plokštumos. Užrašykite tą patį dėsnį atvejui, kai žemiau esančiu laidininku srovė teka priešinga kryptimi (I2 = - I1)

Du laidininkai, kuriais teka tos pačios krypties srovė, vienas kitą traukia, o priešingos – stumia

Lauko kryptį dar galima nustatyti pasitelkus dešinės rankos taisyklę: 4 pirštai rodo srovęs tekėjimo kryptį, o nykštys – magnetino lauko kryptį.

Dvi laidžios kilpos juda šalia laido, kuriuo teka nuolatinė srovė, kaip parodyta piešinyje. Ar tose kilpose indukuosis srovė? Ar tai bus kintama ar nuolatinė srovė? Jei nuolatinė, nurodykite jos kryptį.

Srovė indukuosis, nes laidas aplink save kuria magnetinį lauką, o kadangi kilpos juda, tai magnetinis srautas, veriantis kontūrą, kinta, tai srovė kilpose indukuosis. Srovė nuolatinė.

26.Pasinaudodami Lenco dėsniu, nustatykite indukuotos evj ženklą ant laidaus strypo, judančio laidžios kilpos paviršiuje, kaip parodyta piešinyje (parodykite grandinėje tekančios srovės kryptį). Atsakymą motyvuokite.

Srovės, tekančios per ritę kryptis parodyta piešinyje. Pirmu atveju srovė auga laikui bėgant, antruoju – mažėja. Kokio ženklo saviindukcijos evj susidaro ritėje abiem atvejais. Atsakymą pakomentuokite.

Nuolatinės srovės generatorius sudarytas iš nejudamos dalies statoriaus ir besisukančios dalies inkaro. Sukantis inkarui, jo apvijos kerta polių magnetinį lauką, sudarytą žadinimo apvijos, todėl jose sužadinama vidinė įtampa. Įtampą yra yra išlyginama kolektoriaus.

Paaiškinkite geležinkelio vagonų stabdymo, panaudojant sūkurines Fuko sroves, principą. Ar stabdymas įvyktų, jei ratas būtų pagamintas iš vario ar aliuminio? Ar ratai turi būti pagaminti iš feromagnetinės medžiagos?

  • Microsoft Word 2655 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (6052 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nedas
  • Gauso teorema Elektrinis laukas Potencialas konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gauso teorema Elektrinis laukas Potencialas konspektas . (2017 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gauso-teorema-elektrinis-laukas-potencialas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 13:21
×