Gautinų sumų apskaita


Kitų gautinų sumų apskaita. Įžanga. Teorinė dalis. Kitų gautinų sumų apskaita. Trumpalaikis turtas. Per vienerius metus gautinos sumos. Pirkėjų įsiskolinimas. Dukterinių ir asocijuotų įmonių skolos ir kitos gautinos sumos. Kitų gautinų sumų apskaita. Gautinas pvm. Biudžeto skola įmonei. Atskaitingi asmenys. Sukauptos gautinos pajamos. Praktinė dalis. Uab “transigva”. Sąskaita-faktūra. Pvm deklaravimas. Ab „rokiškio sūris“. Ab “rokiškio sūris“ dukterinės įmonės. Išvados. Literatūra.

Praktinėje dalyje pakalbėjau apie dvi įmones. UAB“Transigva“ tai nedidelė įmonė užsiimanti transporto veikla. Pateikiau tris dokumentus susijusiu konkrečiai su ja t.y: pirkimo sąskaitą-faktūra, pardavimo sąskaitą faktūra ir PVM deklaraciją. Iš to paaiškėjo, kad įmonė gautino PVM neturi, kuris gali būti priskiriamas kitoms gautinoms sumoms. Taip pat paaiškinau ir tai, kad įmonė kitų gautinų sumų visai neturi. Tačiau pateikiau kitą pavyzdį, kuriuo parodoma kada gali atsirasti gautinas PVM. Kadangi pirmoji įmonė neturėjo kitų gautinų sumų, pasirinkau dar vieną įmonę t.y. AB „Rokiškio sūris“, ji yra kur kas didesnė ir veikia kur kas plačiau. Ši įmonė turi kitas gautinas sumas. Pateikiau jos balansą ir išsamesnę informaciją apie kitas gautinas sumas, kurią įmonė pateikia. Išsamiau ją paaiškinau.

Pirmoje dalyje išaiškinau kas į eina į kitas gautinas sumas, dėl to ganėtinai aišku kaip būtų galima jų gauti. Antroje dalyje pateiktas konkretus pavyzdys parodo, kad jas galima gauti suteikiant tam tikras paskolas ar atliekant tam tikras investicijas, aišku yra ir kitų būdų.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 834 KB
  • 2013 m.
  • 33 puslapiai (7236 žodžiai)
  • Kolegija
  • Catrice
  • Gautinų sumų apskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Gautinų sumų apskaita. (2013 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/gautinu-sumu-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:05
×