Gediminas kunigaikštis lietuvos valdovas


Lietuvos kunigaikščiai ir karaliai skaidrės. Kunigaikščiai gediminas. Istorija apie lietuvos kunigaikscius. (rašiniui). Apie kunigaiksti. Rašiniai apie kunigaikštis gediminas. Referatas apie gedimina. Istorija apie kunigaiksti gedimina. Kunigaikstis gediminas skaidres. Pasakojimas apie kunigaiksti gedimina. Lietuvos kunigaiksciai gediminas.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Gediminas lietuvos valdovas


Gediminas – vienas iš pirmųjų ir iškiliausių Lietuvos kunigaikščių, istorijoje pristatomas kaip Vytenio sūnus. Jis gimė apie 1275 metais ir mirė 1341 metais.

,,Dievo malone lietuvių ir rusų karalius, Žemgalijos valdovas ir kunigaikštis, gerbiamiems vyrams, rūpestingiems ir garbingiems Liūbeko, Rostoko, Zundo, Greifsvaldo, Švetino ir Gotlando miestų reikalų valdytojams, tarėjams ir piliečiams, pirkliams ir bet kokios padėties amatininkams siunčia pasisveikinimą ir savo karališką malonę bei palankumą.“ Kunigaikštis gyveno maždaug šešiasdešimt šešerius metus. Šis didis žmogus garsėjo ne kaip tironas, kardu ir prievarta siekiantis valdžios, bet kaip puikus diplomatas, politinis veikėjas. Gedimino valdoma Lietuva tapo galingiausia Rytų Europos valstybe. Kunigaikštis neišgarsėjo kaip karvedys, bet kaip gabus ir sumanus valstybės vadovas, jis pats atsisakė dalyvauti karinėje veikloje. Diplomatinės veiklos reikšmės didėjimą geriausiai apibūdina Gedimino valdymo Lietuvoje rezultatai. Jo valdymo metais (1316-1341m.

Gediminas kunigaikštis lietuvos valdovas. (2012 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/gediminas-kunigaikstis-lietuvos-valdovas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:55