Gėlės referatas


Įvadas. Vienmetes ir dvimetes lauko gėlės. Daugiametės lauko gėlės. Pavasarį žydinčios svogūninės gėlės. Smulkiasvogūninės lauko gėlės. Tulpių veislės. Išvados. Literatūra.


Profesinės veiklos praktika vyko nuo 2015-05-25 iki 2015-05-31. Praktikos metu buvo analizuojamos vienmetės ir dvimetės gėles, daugiametės gėlės bei Tvarkomas Kauno kolegijos kolekcinis gėlynas, o paskutinę praktikos diena važiavome i Kauno botanikos sodą ir susipažinome su ten auginamomis analizuotų gėlių rūšimis.

Vienmečių gėlių vegetacija nevienoda. Dauguma Lietuvoje introdukuotų vienmečių gėlių subrandina sėklas ir jomis dauginasi. Pagal J.Vaidelio, V.Makūno ir G.Prakapaitės knygą „Vienmetės ir dvimetė gėlės“, gėlės skirstomos į:

Mažai paplitusios vienmetės gėlės- tai negausiai arba naujai introdukuotos vienmetės gėlės. Dažniausiai jų prytaikimo galimybė mažesnės, trumpesnis dekoratyvumo laikotarpis.

Vienmetės gėlės dekoratyviais lapais- šiai grupei priskiriamos netipiškos, dažnai dvimetės arba daugiametės gėlės auginamos kaip vienmetės. Daugelį jų galima auginti šiltnamiuose ir kambariuose vazonuose.

Vijoklinės vienmetės gėles- tai augalai, šliaužiančiais ir besyviniojančiais stiebais, užauginantys daugiau kaip 1m stiebus, o kaikurie užauga net iki 40 aukščio.

Sausažiedės gėlės- tai gausi gėlių grupė, kurioje yra įvairių biologinių grupių atstovai. Nemažai ir vienmečių. Iš šios grupės gėlių daromos sausos puoštės.

Varpinės sausažiedės gėlės- tai dekoratyvių augalų grupė, kurioje yra vienmečių ir labai daug daugiamečių varpinių šeimos augalų.

Kitos viemetės gėlės- vienmečių gėlių paplitimą ir auginimo apintį lemia jų prytaikimo galimybės, spartus dauginimas ir nesudėtinga auginimo technologija.

Dvimetės gėlės- gėlės žydinčios ir reprodukuojančios antraisiais gyvenimo (vegetacijos) metais.

Daugiametės gėlės gyvena nevienodą amžių: trumpaamžės 3-4m., ilgaamžės-7 ir daugau metų.

Raudonžedis snaputis Geranium sanguineum, Pavasarinis adonis Adonis vernalis, Ūksminė uolaskėlė Saxifraga umbrosa, Altajinė plukė Anemone altaica;

Kurios analizuotos daugiametės gėlės turi plačiausiais prytaikimo galimybes?

Krūminis astras Aster dumosus, Fortūno melsvė Hosta fortunei, Rytinis vilkdalgis Iris orientalis;

Žiedai pavieniai ar sutelkti į negausius skėtiškus žiedynus, plataus varpelio formos 3cm, balti ar rožiniai, vainiklapių viršūnės žalios ar gelsvos spalvos.

Dvilapė scylė (S.bifolia)

Rudeninė scylė (S.autumnalis)

Kaukazinis eritronis (E.caucasicum)

  • Microsoft Word 149 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2096 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birute
  • Gėlės referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Gėlės referatas. (2015 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/geles-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 14:03
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo