Gėlės: Zamiokulkas ir Sansevjera


Zamiokulkas ir sansevjera. ĮVADAS Gėlės vienas iš svarbiausių interjero kūrimo akcentų be. KILMĖ Pirmą kartą šis augalas aprašytas 1829 m. Augalo išvaizda daugiametis augalas. Zamiokulkas. Stiebo dėmės. Zamiokulko žiedynas. PRIEŽIŪRA Auga labai šviesioje. DAUGINIMAS Lengviausia dauginti kero dalimis. Šakniagumbiai. Sansevjera (Sansevieria Trub. ) puošnus, nereiklus, atsparus sausam orui augalas. TRIJUOSTĖ SANSEVJERA Trijuostė sansevjera (Sanseviera trifasciata Prain. Trijuostė sansevjera. Trijuostė sansevjera, var. ̍ Laurentii ̍. CILINDRINĖ SANSEVJERA Cilindrinė arba ritinė sansevjera (Sanseviera cylindrica BojerŽiedynas. Cilindrinė sansevjera (Sanseviera cylindrica BojerPlačialapė sansevjera (sanseviera garndis hook. Metalinė sansevjera (sansevieria metallca ger. PRIEŽIŪRA Trijuostės sansevjeros auginamos šviesioje. DAUGINIMAS Dauginamos lapais, šakniastiebio ir kero dalijimu.


KILMĖ Pirmą kartą šis augalas aprašytas 1829 m., kaip Caladium zamiifolium. Botaninis pavadinimas manoma kilęs iš paviršutiniško augalo lapijos panašumo į Zamia genties augalus ir jo giminystės su Colocasia genties augalais. Colocasia sinonimas culcus. Taip buvo sugalvotas Zamiaculcus pavadinimas. Šie įdomūs augalai daugiamečiai priklauso aroninių (Araceae) šeimai, kilę iš Tanzanijos. Paplitę rytinėje ir pietinėje Afrikos dalyje: Kenijoje, Malavyje, Mozambike, Zimbabvėje. Gamtoje jie įsikuria įvairiose buveinėse: sausuosiuose ir drėgnuosiuose atogrąžų miškuose, savanose, kalnų šlaituose, uolų plyšiuose, krūmynuose.

AUGALO IŠVAIZDA daugiametis augalas, dažniausiais užaugantis iki 1m., tačiau gali pasiekti ir 1,5m; turi storus gumbo pavidalo šakniastiebius; lapai sudėtiniai, plunksniški, sudaryti iš kiaušiniškų gana storų, tamsiai žalių lepelių blizgiu paviršiumi; lapkotis apačioje storas, kiek išsipūtęs, dažnai išmargintas rusvomis ar žaliai rudomis dėmėmis; storame lapkotyje augalai sukaupia vandens atsargas; žiedynstiebis trumpas, dažnai išlinkęs, išauga iš šakniastiebio; burbuolę su smulkiais žiedais supa žalsvas ar balzganas papėdlapis.

PRIEŽIŪRA Auga labai šviesioje, nuo tiesioginių, ypač vidurdienio, saulės spindulių apsaugotoje vietoje, bet pakenčia ir silpnesnį apšvietimą; sodinami į vandeniui laidų, purų, geriausiai silpnai rūgštų dirvožemį (pH 6,0); persodinami kas 3-4 metus, kol šakniastiebiai nespėja suskaldyti vazono. Tinka aukšti ir erdvūs moliniai vazonai; laistomi gausiai, bet retai.

  • MS PowerPoint 8429 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1103 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Aušra
  • Gėlės: Zamiokulkas ir Sansevjera
    10 - 2 balsai (-ų)
Gėlės: Zamiokulkas ir Sansevjera. (2019 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/geles-zamiokulkas-ir-sansevjera.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 07:23
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!