Geležinkelio saugos referatas


Geležinkelio statiniai ir įrenginiai. Gabaritai. Kelio statiniai ir įrenginiai. Atsakymas. Kelio planas ir išilginis profilis. Bėgių kelio planas. Bėgių kelio išilginis profilis. TNN reikalavimai kelio planui ir profiliui. Dalis. Kelskyros ir stočių darbas. Atsakymas. Kelių rūšių prekinių stočių schemos. Dalis. Geležinkelio signalizacijos ir ryšių statiniai ir įrenginiai. Dalis. Geležinkelio riedmenys. Traukinių eismo organizavimas. TNN reikalavimai riedmenų stabdžiams. TNN reikalavimai lokomotyvų valdymui.


8 klausimas. Apibūdinti kelio plano ir profilio sąvokas. Paaiškinti kokie elementai sudaro kelio planą ir profilį, ir kaip jie sujungiami. Aprašyti TNN reikalavimus kelio planyui ir profiliui.

Geležinkelio kelio planas yra ašies arba žemės sankasos briaunos linijos projekcija horizontaliojoje plokštumoje. Pagrindiniai geležinkelio plano elementai yra šie: tiesūs kelio ruožai ir kreivi kelio ruožai. Kiekvienas kreivas kelio ruožas susideda iš apskritiminės ir dviejų virsmo kreivių ir yra paprastai vadinamas gulsčiąja kreive. Gali būti atvejų, kai virsmo kreivės neįrašomos (dėl didelių apskritiminių kreivių spindulių), tada gulsčioji kreivė atitinka apskritiminę kreivę. Kreivių spindulių dydžiai nustatomi normomis pagal geležinkelio kelio kategoriją. Gretimos kreivės viena nuo kitos turi būti atskirtos nustatyto ilgio tiesiais intarpais. Galime teigti, kad traukinio važiavimo greitį geležinkelio kelio plane riboja maži gulsčiųjų kreivių spinduliai, išorinio bėgio pakyla, virsmo kreivių ir tiesių intarpų ilgiai. Apskritiminės kreivės spindulio dydis , traukinio didžiausio važiavimo greičio ir standartinės išorinės pakylos funkcija išreikšta tokia formule:

Dėl išcentrinės jėgos atsiranda išcentrinis skersinis pagreitis. Didelės šio pagreičio reikšmės sukelia keleiviams nemalonių pojūčių.

čia: – statmenosios kreivės spindulys, m; – algebrinis nuolydžių skirtumas, ‰.

5 klausimas. Aprašyti bėgių tipus. Nubraižyti R65 bėgių skersinį profilį ir nurodyti pagrindinius profilio matmenis. Apibūdinti skirtingų tipų bėgių sąvaržas.

Bėgio galvutės riedėjimo paviršius yra truputį išgaubtas, kad riedmenų ratų jėga kiek galima tiksliau centriškai būtų perduota bėgiui. Bėgio galvutės išgaubimo spindulys vidurinėje dalyje yra. Viršutinė galvutės dalis yra siauresnė už apatinę, kas sumažina apkrovos perdavimo ekscentricitetą, net kai ratas remiasi į galvutės kraštą. Bėgio padas yra platesnis už galvutę, o tai užtikrina šoninį bėgio patvarumą.

Vieni pagrindinių bėgių sąvaržų tvirtinimo elementų yra padėklai, bėgvinės, bėgvaržčiai ir spyruoklės. Bėgių sąvaržos (ir jų elementai) Vossloh W14 ir KB tipo pavaizduotos 6 paveiksle. KB tipo sąvaržos naudojamos gelžbetoniniams pabėgiams prie bėgių tvirtinti. Tvirtinti naudojama: padėklas, gnybtai, varžtai, tarpikliai, poveržlės. Vossloh W14 tipo sąvaržos yra su tampriąja spyruokle Skl 14 be padėklo. Tvirtinimai su tampriomis spyruoklėmis pasižymi tuo, kad yra paprastos konstrukcijos, patikimi, neleidžia bėgiui vibruoti, beveik nereikalingi priežiūros, patikimai įtvirtina kelią nuo postūmio, užtikrina nuolatinę spyruoklės prispaudimo jėgą į bėgio padą. Šios sąvaržos labai svarbios naudojant gelžbetoninius pabėgius. Taip pat, įrengiant besandūrį kelią.

Prekinės stotys atlieka krovinių, priėmimo, pakrovimo, iškrovimo ir išdavimo operacijas, kai kroviniai pervežami, vagono siuntomis, smulkiomis siuntomis ar konteineriuose. Taip pat atlieka keleivių bei bagažo pervežimo operacijas.

Prekinė stotis apima visą kompleksą bėgių kelio ir pakrovimo įrenginių, techninių ir tarnybinių patalpų, skirtų atlikti krovinines ir komercines operacijas, priėmimą, išformavimą, formavimą, komercinę apžiūrą, techninį aptarnavimą ir išleidimą prekinių traukinių. Paprastai šios stotys yra šalią stambių pramonės objektų ar gyvenviečių, kur prasideda ir baigiasi krovinių srautai ir aptarnaujamos pramonės įmonės bei gyventojai. Prekinės stotys - tai galinis punktas, kur baigiasi vienos susisiekimo rūšies kelių tinklas ir prasideda kitos (geležinkelio – kelių, vidaus bei išorės vandenų, vamzdynų), o taip pat skirtingo pločio geležinkelio vėžių.

Priklausomai nuo pagrindinės paskirties ir atliekamų darbų pobūdžio prekinės stotys skirstomos į nespecializuotas (skirtas įvairių krovinių pakrovimui ir iškrovimui) ir specializuotas (atskiriems kroviniams). Nespecializuotos – skirtos perdirbimui (pagrinde savuose sandėliuose) vienetinių krovinių, krovinių pervežamų konteineriuose, kai kurių kategorijų biriųjų ir kitų krovinių, pramonės įmonių, bazių ir sandėlių (neviešo naudojimo) aptarnavimui. Specializuotos prekinės stotys skirtos masiniam pakrovimui – iškrovimui vienarūšių krovinių (grūdai, anglis, rūda, mineralinės statybinės medžiagos, naftos produktai, miško medžiaga ir pan.).

  • Microsoft Word 2615 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (6342 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Geležinkelio saugos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Geležinkelio saugos referatas. (2016 m. Liepos 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/gelezinkelio-saugos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:26
×