Geležis Fe2+ skaidrės


Geležis Fe2+. Geležis Fe2+. Paplitimas. Apie 95℅ viso pasaulio metalų produkcijos sudaro lydiniai. Geležies rūdos gamtoje. Žemės plutoje labiausiai paplitusios šios geležies rūdos hematitas Fe2 O. Hematitas Sideritas. Limonitas Magnetitas. Metalų gavimo būdia. Metalotermijos Elektrolizės Aliuminotermijos. Metalotermija. Metalotermija – metalų redukavimas iš jų oksidų arba halogenia kitais metalais. Elektrolizė. Elektrolizė –oksidacijos ir redukcijos procesai. Aliuminotermija. Aliuminotermija – tai metalų gavimo būdas. Fizikinės savybės. Metelų vieninės medžegos yra labai stiprios. Blizgesys, neskaidrumas metelų neskaidrumo ir jiems būdingo blizgesio priežastis yra laisvieji elektronai. Cheminės savybės. Bendra metalų savybė yra gebėjimas atiduoti elektronus cheminės reakcijos metu. Panaudojimas. Iš metalo laužo yra pagaminami nauji dirbiniai.

Apie 95℅ viso pasaulio metalų produkcijos sudaro lydiniai, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra geležis. Ji yra ketvirta pagal paplitimą gamtoje.

Žemės plutoje labiausiai paplitusios šios geležies rūdos: hematitas Fe2 O3, magnetitas Fe3 O4, sideritas FeCO3,limonitas FeO (OH) x nH2O.

Elektrolizė –oksidacijos ir redukcijos procesai, vykstantys elektrodų paviršiuje, nuolatinė elektros srovė tekant elektrolitu lydalu ar tirpalu.

Metelų vieninės medžegos yra labai stiprios. Metališkasis ryšys: elektrostatinė sąveika tarp teigiamųjų metalo jonų ir laisvųjų elektronų lemia tvirtą jų tarpusavio ryšį.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 819 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (251 žodžiai)
  • Eligijus
  • Geležis Fe2+ skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Geležis Fe2+ skaidrės. (2015 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gelezis-fe2-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:29
×