Gelgaudiškis ir dvaro rūmai


Gelgaudiškis ir dvaro rūmai. Sidabrinių klevų alėja. Asesoriaus kapas. Medinės skulptūros. Tai gelgaudiškiečio – tautodailininko A. Murausko darbai. Keletas akimirkų. Aukščiausia eglė. „Pasibučiavimo tiltelis”. Europiniai maumedžiai. Veimutinė pušis. Baudžiavos laikais pietinėje kalno pusėje buvo dirbama dvaro žemė. Neseniai pradėta aiškintis kita šio kalno kilmes hipotezę. Ant kalno yra.

Kodėl toks pavadinimas? Manoma, kad jaunikaitis ir mergaitė ateidavo iš skirtingų pusių : vienas nuo miško, kitas nuo miestelio, paskyrę pasimatymą ant šio tiltelio. Pašmaikštaujame, ar dažnai dabar čia skiriami pasimatymai, iš kur ateina jaunikaitis iš kur panelė?

Veimutinė pušis kilusi iš Šiaurės Amerikos. Europoje auginama nuo 1705 metų. Užauga 40-50 m. aukščio, 1-2 m. skersmens. Labai ilgi spygliai iki 6-12 centimetrų, švelnesni už kitų pušų. Dideli kankorėžiai, labiau panašūs į eglės, nei į pušies iki 10-15 centimetrų ilgio. Gyvena iki 400 metų. Labai jautri oro užterštumui. Mediena lengva, tvirta, plačiai naudojama. Lietuvoje nuo seno auginama, kaip labai puošnus medis.

  • MS PowerPoint 14156 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (949 žodžiai)
  • Mantas
  • Gelgaudiškis ir dvaro rūmai
    10 - 2 balsai (-ų)
Gelgaudiškis ir dvaro rūmai. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/gelgaudiskis-ir-dvaro-rumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:30
×