Gėlių pervežimas


Įvadas. Transporto rūšies parinkimas. Krovinio charakteristika. Transporto rūšių charakteristikos. Tinkamiausių transporto rūšių parinkimas. Transporto priemonės parinkimas. Kelių transporto priemonės. Refrižeratorinė puspriekabė. Refrižeratorinis autotraukinys. Refrižeratorinis konteineris. Krovinio pakuotės parinkimas. Krovos darbai. Krovos terminalai. Krovos technologija žemės transportu. Krovos technologija oro transportu. Krovinio vežimo maršruto parinkimas. Išvados. Naudota literatūra.

Tinkamas krovinio gabenimas ir tinkamų tvirtinimo bei gabenimo priemonių parinkimas yra labai svarbus ir reikšmingas, kadangi jis užtikrina ir saugų krovinio gabenimą. Netinkamai gabenant krovinį, jis gali apsilamdyti, susibraižyti ar gali būti kaip nors kitaip pažeista jo prekinė išvaizda, dėl ko jis gali būti nebetinkamas naudojimui. Be to, krovinius gabenant ilgu maršrutu reikia parinkti ne vien tik tinkamą transportavimo būdą ir krovinio pakuotę, tačiau taip pat ištirti ir šalių, per kurias jis gabenamas teisinį reglamentavimą, kad nekiltų papildomų sunkumų bei nesklandumų. Žinoma, krovinius gabenant ilgu atstumu, reikia parinkti ir tinkamą transporto priemonę tam, kad krovinys neprarastų savo pagrindinių savybių, t.y. nesugestu, nebūtų aplamdytas, sudaužytas ar kokiu nors kitu būdu pažeistas. Pristatytas jis turi būti tinkamas prekybai bei vartojimui/naudojimui.

Darbo tikslas. Aprašyti krovinio vežimą (gėlių vežimo) iš Amsterdamo į Panevėžį.

Darbo objektas – gėlės, transportuojamos iš Amsterdamo į Panevėžį.

Darbo uždaviniai:

Aptarti tinkamą transporto rūšies parinkimą;

Parinkti transporto priemones;

Numatyti tinkamą ir saugią krovinio gabenimo pakuotę;

Įvertinti ir parinkti krovinio transporto maršrutą;

Išanalizuoti krovinio vežimo teisinį reguliavimą.

Skintos gėlės, pagal muitinės departamento pateiktą informaciją, yra įtrauktos į greitai gendančių prekių sąrašą Lietuvoje. Dėl šios įpatybės krovinį galime pavadinti specifiniu, kuris reikalauja ypatingų vežimo sąlygų, krovos darbų ir saugojimo proceso metu. [2.]

Šiam krovinio pervežimui yra būtinas vėsios temperatūros palaikymas, tai yra transporto priemonėje privalomas teigiamos 2 ar 4 laipsnių temperatūros griežtas kontroliavimas. Taip pat atsižvelgiant į tai, jog krovinys yra greitai gendančio pobudžio, yra labai svarbus pristatymo greitis.

Krovinys, kuris bus vežamas iš Amsterdamo į Panevežį, yra supakuotas į gėlėms atitinkamai sukurtas dėžutes. Šios,daugiausiai eksportui ir tuo pačiu mažmeninei prekybai skirtos, pakuotės yra pagamintos iš gofruoto arba masyvaus kartono, kuriose telpa atitinkamas kiekis gėlių, nepažeidžiantis jų fizinės išvaizdos. Šių dėžučių pagalba tiek vežėjas, tiek gavėjas gauna naudos :

lengvesnės pakuotės mažina transportavimo išlaidas. [1.]

Vienos dėžutės išmatavimai: 50cm x 20 cm x 10 cm.

Didelis įkrovumas. Geležinkelių transportas patogus reguliariai vežti didelius kiekius krovinių, kadangi jo įkrovumas daug didesnis negu automobilių transporto.

Įpakavimas. Norint atlaikyti stiprius smūgius vežimo metu, reikia daug stipriau pakuoti.

1.3 Tinkamiausių transporto rūšių parinkimas

Tinkamiausias skintų gėlių pervėžimui iš anksčiau minėtų transporto rūšių būtų kelių bei kombinuotas oro ir kelių transportas. Šios rūšys atitinka vežamo krovinio pagrindinį reikalavimą, t.y. būtinas greitas pristatymas dėl gretai gendančių savybių.

Kelių transportas pasirenkamas taip pat dėl ekonominių bei aptarnavimo palankių rodiklių. Kainos atžvilgiu rodiklis yra vidutinis. Kainos yra didesnė nei geležinkelio ar jūrų transportu, bet mažesnės nei oro transportu. Konkurencijos laipsnis yra pakankamai didelis, kas iš užsakovo pusės yra teigiamas dalykas, leidžiantis teikti savo pageidavimus ir rinktis iš daugelio aptarnaujančių įmonių. Leidžiamas vežimo tūris taip pat leidžia ekonomiškai išnaudoji esamą transporto priemonės turį. Iš aptarnavimo pusės pristatymo greitis yra pakankamai didelis, kas užtikrina krovinio atvežimą laiku ir nepatiriant nuostolių. Lankstumas prisitaikant prie siuntėjo poreikių taip pat didelis.

Oro transportas kombnuotas su kelių transportu, jei neatsižvelgiama į oro transporto kainą, pasirenkamas dėl svarbiausio laiko pervežimo intervalo, kuris būtinas greitai gendantiems produktams. Vežama prekė oro transportu taip pat pakankamai leidžia ekonomiškai išnaudoti transporto priemonę. Prie oro prijungtas kelių transportas būtinas dėl tiesioginio oro transporto nepasiekiamumo galutinio taško, Panevėžio. Šiam nedideliam atstumui įveikti geriausiai tinkantis manevringas ir lankstus kelių transportas.

Kadangi iš alternatyvių transporto rūšių pasirinkomo kelių transportą ir oro transportą, šiame skyriuje reiktų aptarti kokios būtent transporto priemonės bus naudojamos transportuojant skintas gėles iš Amsterdamo į Panevėžį.

Kaip jau buvo minėta, transportuojant gėles yra sutelkiamas įpatingas dėmesys pastoviai, vėsiai temperatūrai. Būtent dėl šios priežasties turime pasirinkti transporto priemones, kurios turi specialius šaldymo/šildymo agregatus. Kalbant konkrečiai apie kelių transporto priemones, galėtume išskirti keletą tinkamų ir logiškai atitinkančių transporto priemonių. Visu pirma refrižeratorinė puspriekabė (2. pav).

vežimo tūris: 88.486

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1200 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (9156 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Gėlių pervežimas
    8.7 - 6 balsai (-ų)
Gėlių pervežimas. (2015 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/geliu-pervezimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:18
×