Gelžbetoninių vamzdžių gamybos technologija kursinis darbas


Gelžbetoninių vamzdžių gamybos technologija kursinis darbas.


Leidžiami šie geometrinių parametrų nukrypimai (pagal LST EN 1551:1999 „Reikalavimai gaminiui“ standarto reikalavimus):

Rišamosios medžiagos. Betoniniams gaminiams gaminti daugiausiai naudojamas portlandcementis. Cementas turėtų tenkinti LST EN 197-1:2001/A3:2007 standarto reikalavimus.

Užpildai. Į betono sudėtį įeina stambūs ir smulkūs užpildai. Stambus užpildas tai žvirgždo skalda, o smulkus tai smėlis. Apie tai kokie užpildai tinka, yra sprendžiama pagal jų savybes, tokias kaip stiprumas, tankis, stambumas, granuliometrinė sudėtis, aktyvumas, vandens sugėrimas, skalumas, atsparumas šalčiui ir agresyviai aplinkai, švarumas.

Kadangi betonas, naudojamas apvaliesiems vamzdžiams gaminti, turi būti atsparus šalčiui, todėl labiausiai tinkamas stambus užpildas betonui yra skalda. Tai lemia dalelių paviršiaus pobūdis. Šiurkšti skalda su cemento akmeniu gerai sukimba. Skalda yra gaminama trupinant stambias gamtines magmines uolienas, tokias kaip granitas, diabazas, sienitas, bei tankias nuosėdines uolienas, tokias kaip dolomitas, smiltainis, klintis.

Smulkus užpildas, dažniausia smėlis, tai biri naturali arba gali būti dirbtinė akmens medžiaga, kurios d < 5 mm. Į betoną yra dedamas suklasifikuotas ir išplautas gamtinis smėlis. Labiausiai tinkami yra pirminiai smėliai, likę dūlėjimo vietose, nes jų dalelių formą kampuotesnė, o pavir-šius šiurštesnis. Betono stiprumui kenkia įvairios priemaišos, tokios kaip dulkės, molis, žėrutis, sulfatai, ir įvairios organinės kilmės medžiagos. Jų kiekis yra ribojamas standartais ir priklauso nuo užpildo stambumo. Užpildai turi tenkinti LST EN 1476.7:1997 standarto reikalavimus.

Vanduo. Betono mišiniui ruošti ir kietėjančiam betonui laistyti tinkamas visoks vanduo, kuris nėra užterštas chloridais, nitratais, rūdinėmis mechaninėmis priemaišomis. Tai yra jo pH ≥ 4, organinių priemaišų nedaugiau kaip 20 mg/l, ištirpusių druskų ne daugiau kaip 2 %. Geriausiai tinka geriamas vandentiekio bei švarus upių ir ežerų vanduo. Vanduo turėtų tenkinti LST EN 1008:2003 standarto reikalavimus.

Priedai. Betonui naudojami priedai skirstomi į smulkius mineralinius ir cheminius. Priedai padeda sumažinti cemento ar vandens santykį, pirmu atveju betono mišinys tampa pigesnis, antru atveju betono mechaninės savybės yra geresnės.

Smulkūs mineraliniai priedai būna: 1) aktyvieji mineraliniai – jie jungiasi su Ca(OH)2, atsira-dusiu hidrolizuojantis cemento kalcio silikatams, sudaro stiprius ir stabilius kalcio hidrosilikatus; 2) mikroužpildus – šie yra sumalami iki cemento smulkumo, jie padidina betono plastiškumą, rišlumą, gerina struktūrą; 3) gamtinius – nuosėdinės uolienos, tokias kaip trepelis opoka. Cheminiai priedai būna: 1) reguliuojantys reologines savybes; 2) reguliuojantys rišimosi ir kietėjimo trukmę; 3) reguliuojantys betono struktūrą; 4) apsaugantys nuo korozijos; 5) specialiųjų savybių betonų priedai.

K0=0,9 – koeficientas įvertinantis oro sutankintame betono mišinyje įtaką, kai O=5%;

KU=1,07 – koeficientas įvertinantis užpildo atmainos įtaką (Randamas iš Koeficiento KU priklausomybės nuo užpildo atmainos ir stiprių santykio grafiko);

Apskaičiavus santykį fb/(KK∙KU∙K0∙fC)=1,077 iš grafiko nustatome reikalingą V/C santykį, kuris šiuo atveju yra 0,475.

Pagal vandens ir cemento santykį ir reikalaujamą konsistenciją parenkame vandens kiekį:

Perskaičiuojame cemento kiekį betono mišinyje, nes gautasis viršija 325 kg/ m3 .

Srautinio-agregatinio gamybos būdo metu, gaminiai gaminami specialiais įrenginiais – agregatais, kurių komplekse dažniausiai yra vibracinės aikštelės. Suformuotas gaminys tiltiniu kranu transportuojamas į hidroterminio kietinimo kameras. Iš jų sukietėję gaminiai perkeliami į išėmimo iš formų postą ir tam tikrą laiką išlaikyti ir patikrinti vežami į produkcijos sandėlį. Toliau formos ruošiamos kitam gamybos ciklui. Gaminių formavimo formos yra skirtos reikiamai formuojamo gaminio formai ir ilgiui išgauti, bei lygaus gaminio paviršiaus gavimui. Formų konstrukcija turi užtikrinti jų standumą, t. y. jos turi nesideformuoti, į jas supylus betono mišinį, tai pat turi būti sandarios, kad neįvyktų cementinės tešlos nutekėjimas.

  • Microsoft Word 2097 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4146 žodžiai)
  • Universitetas
  • Svajūnas
  • Gelžbetoninių vamzdžių gamybos technologija kursinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gelžbetoninių vamzdžių gamybos technologija kursinis darbas. (2016 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gelzbetoniniu-vamzdziu-gamybos-technologija-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:57
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo