Gelžbetonio špera


Gaisro pažeistos gelžbeton. Gelzbetoniu elementu konstravimo principai. Gelžbetonio egzo spera.

Gaisro poveikio pasekmės statybinėms konstrukcijoms. Medžiagos naudojamos betono gamybai. Fizinės ir mechan. Betono savybės. Armatūra. Plieno markės, armatūros klasės. Armatūros plieno fizinės –mechaninės savybės gaisro sąlygomis. Armatūros ir betono bendrojo darbo pagrindiniai principai. Gelžbetonio temperatūrinės ir susitraukimo deformacijos normaliomis ir gaisro sąlygomis. Lenkiamų ir gniūždomų gelž. Elementų konstravimo principai įvertinant prieš. Saugos reikalavimus. Betono ir armaturos projektiniai ir eksploataciniai stiprumo rodykliai. Ribinių būvių metodo esmė. Apkrovos. Gelžbetoninių elementų laikančios galios bei atsparumo ugniai skaičiavimo pagrindai. Temperatūrų pasiskirstymas skerspjūvyje. Konstrukcijų gaisrinis projektavimas. Lentelių duomenys. Paprastasis skaičiavimo modelis. Bendrasis skaiciavimo modelis.

Laikančioms konstrukcijoms – išorinėms sienoms, perdangoms, denginiams, sijoms, santvaroms, kolonoms ir stulpams – laikomosios galios netekimas. Veikiant aukštoms temperatūroms betono, armatūros, medžio savybės iš esmės keičiasi: mažėja betono ir armatūros stiprumai, atsiranda netolygios konstrukcijų šiluminės deformacijos, atsiranda konstrukcijų sprogimo pavojus. Visa tai sumažina konstrukcijų laikančią galią, padidina deformacijas, veda prie konstrukcijų suirimo. Galimi uždaviniai: suprojektuoti konstrukciją su tam tikromis savybėmis; nustatyti projektuojamos konstrukcijos ugniai atsparumo ribą; nustatyti suirusios konstrukcijos ugniai atsparumo ribą; nustatyti konstrukcijos laikomąją galią, veikiant tam tikrai temperatūrai; nustatyti pažeistos konstrukcijos liekamąją laikomąją galią.apkrova. Tikimybė, kad laikinųjų apkrovų reikšmės bus didžiausios vienu metu, yra labai maža. Į tai atsižvelgiama skaičiuojant konstrukcijas – įvertinamos dvi apkrovų derinių grupės. Pirmosios grupės derinys susideda iš nuolatinės, laikinosios ilgalaikės ir vienos (didžiausios) trumpalaikės apkrovos, o antros grupės – iš nuolatinės, ilgalaikės ir visų trumpalaikių apkrovų, padaugintų iš apkrovų derinio koeficiento kai viena iš šių apkrovų yra ypatingoji.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (4477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Voitech
  • Gelžbetonio špera
    10 - 4 balsai (-ų)
Gelžbetonio špera. (2013 m. Rugpjūčio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/gelzbetonio-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:20
×