Gemalo ir vaisiaus dangalai ir priedai


Gemalo dangalai. Gemalo dangalas. Zmogaus gemalo dangalas. Žmogaus vaisiaus dangalai. Gemalo ir vaisiaus dangalas. Zmogaus gemalo dangalai.

Gemalo ir vaisiaus dangalai ir priedai. Formavimasis ir sandara. Reikšmė. Vandeninis dangalas. Blastocistos embriolaste atsiranda nedidelis plyšelis, jam didėjant, formuojasi amonio ertmė, išklota ektodermos epiteliu, išorėje yra somatinė mezoderma. Amonio skysčiai saugo nuo išdžiūvimo, smūgių, spaudimo. Gaurelinis. Atkrintančioji gimdos gleivinė. Placenta. Trynio maišas. Alantojis.

Susiformuoja iš trofoblasto. Vidinė choriono dalis sudaryta iš mezenchimos. Į gimdos sienos gilumą nukreiptoje dalyje yra išsišakoję gaureliai., kurie sulimpa su gimdos audiniais.

Chorionas maitina besivys-tantį gemalą. Maistą gemalas gauna per gaurelius, jie susipynę su gimdos audiniais, dalyvauja placentos susidarymo procese.

Skirstoma į pamatinę, kapsulinę ir pasieninę. Pamat yra tarp gemalo ar vaisiaus ir gimdos sienos. Kaps gaubia iš gimdos ertmės pusės, o pas suauga su kapsuline.

Pamat ir kaps dalyvauja vešliojo gaurelinio dangalo formavimosi procese. Šis dalyvauja placentos susidarymo procese. Atlieka apsauginę ir trofinę funkcijas.

Į pirmuosius choriono gaurelius įauga užgemalinė mezenchima ir susidaro antrinei gaureliai. Gaurelių kraujagyslės susijungia su gemalo kūno kraujagyslėmis. Choriono gaureliai pradeda sudaryti palcentą.

Placenta palaiko ryšį tarp vaisiaus ir motinos organizm. 1. Placenta skiria mot ir embriono kraują. 2. Per ją vyksta dujų apykaita. Ir kiti.

Susidaro iš pirmykštės žarnos. Iš vidaus išklotas entodermos epite-liu o iš išorės – apdengtas gemaline mezenchima.

Mezenchimoje kraujagyslės vėliau sudaro virkštelės arterijas ir venas. Suaugus mezenchimoms sudaro kraujagyslių tinklas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (948 žodžiai)
  • Horacijus
  • Gemalo ir vaisiaus dangalai ir priedai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gemalo ir vaisiaus dangalai ir priedai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gemalo-ir-vaisiaus-dangalai-ir-priedai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 10:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo