Genetika pristatymas


Homozigotinis. Homozigotinis organizmas tai. Homozigotinis organizmas. Homozigotinis genotipas. Heterozigotinis. Homoz. Homozigotinis ir heterozigotinis organizmas. Kas yra homozigotinis organizmas?. Jai tevas rudalis o motina melynake. Heterozigotinis organizmas tai.

Genetika – tai mokslas apie gyvųjų organizmų paveldimumą ir kintamumą. Klasikinė genetika. Citogenetika. Molekulinė genetika. Klinikinė genetika. Bioinžinerija. Aleliniai genai – tai poriniai genai, lemiantys alternatyvias požymio formas. Dominuojantis požymis – tai požymis, kuris heterozigotiniame organizme matomas fenotipe. Žymėjimas, sprendžiant genetikos uždavinius. Sėjamojo žirnio savybės. Monohibridinis kryžminimas – tai kryžminimas, kai kryžminami organizmai skiriasi viena požymių pora. Kryžminant heterozigotinius organizmus, monohibridinio kryžminimo metu genotipai išsiskiria santykiu 121, fenotipai santykiu. Analizuojamasis kryžminimas padeda išaiškinti, ar dominuojantį fenotipą turintis organizmas yra homozigotinis, ar heterozigotinis, kryžminant jį su recesyviniu homozigotiniu organizmu P AA x aa? A. Monohibridinio kryžminimo eiga. Dihibridinis kryžminimas – tai organizmų, besiskiriančių dviem požymių poromis kryžminimas. Dihibridinis kryžminimas. Sukryžminus heterozigotinį organizmą su recesyviniu homozigotu, fenotipai išsiskiria santykiu. Muselės drozofilos įvairios paveldimosios formos. Kraujo grupės. Rh faktorius. Kraujo grupių paveldėjimas. Kokių palikuonių gali tikėtis tėvai, jeigu motina mėlynakė, o tėvas rudaakis heterozigotas? B – rudos akys b – mėlynos akys Pbb x Bb? B. ? B b. F Bb bb.Buvo sukryžminti raudonvaisiai ir geltonvaisiai pomidorai. Iš gautų sėklų 75 proc. Buvo sukryžminti plačialapiai augalai. Kokių palikuonių gali tikėtis tėvai, kurių vienas lygiais plaukais, o kitas garbanotais. Kokių tėvų palikuonys, jeigu pusė jų paveldėjo ilgus pirštus, o pusė trumpus? Trumpi pirštai dominuoja ilgų atžvilgiu. Dvi juodos pelių patelės buvo sukryžmintos su rudu patinu. Juodos spalvos pelių patelė buvo sukryžminta su juodu patinu.
  • MS PowerPoint 1401 KB
  • 2014 m.
  • 50 puslapių
  • Skirmante
  • Genetika pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Genetika pristatymas. (2014 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetika-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 13:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo