Genetikos ir biotechnologijos špera


Genetines informacijos nurasymas. Genetikos spargalke.

Paaiškinkite terminus aleliniai genai, genotipas, fenotipas, homozigota, ir heterozigota. Paaiškinkite alelinių genų sąveikos tipus. Kas yra somatinė hibridizacija, kuo ji skiriasi nuo lytinės, kokia jos reikšmė augalų selekcijoje. Kokie kryžminimai vadinami abipusiais kryžminimais. Paaiškinkite epistatinę genų sąveiką pateikite pavyzdį. Paaiškinkite, kuo dominavimas skiriasi nuo epistazės. Paaiškinkite, kodėl gimsta vienodas vyriškos ir moteriškos lyties individų skaičius a) žmonių, b) paukščių, c) vabzdžių. Kokiais kryžminimais ir kaip galima nustatyti, kad žirnių linijos buvo genetiškai grynos (homozigotinės). Kas yra tolimoji lytinė hibridizacija, kam ji naudojama, kokius žinote praktinius rezultatus. Paaiškinkite komplementinę genų sąveiką pateikite pawyzdį. Kas yra heterozė ir kuo heteroziniai hibridai skiriasi nuo paprastųjų hibridų. Kas yra genetinės informacijos nurašymas (transkripcija). Kaip transportinė RNR susieja kodoną su konkrečia amino rūgštimi. Paaiškintite citoplazminį (nebranduolinį) paveldimumą, kokiais metodais jį galima atskirti nuo branduolinio. Paaiškinkite iRNR, rRNR ir tRNR funkcijas baltymo sintezėje. DNR. Rekombinantinei DNR molekulei sukurti reikia. Paaiškinkite augalų genų inžinerijos etapus. Moteru paveldimos gonosomines ligos. Ju atsiradimo mechaniszmai. Kas yra genetiškai modifikuoti organizmai, kokius žinote sukurtus genetiškai modifikuotus augalus. Vyru paveldimos gonosomines ligos. Ju atsiradimo mechaniszmai.

Diploidinio organizmo branduolyje yra 2 haploidiniai chromosomų rinkiniai, todel tik eukariotams būdingas heterozigotiškumas ir alelinių genų sąveika. Klasikiniu atveju skiriami 4 alelinių genų sąveikos tipai: visiškas dominavimas- yra tada, kai heterozigotų (Aa)fenotipas nesiskiria nuo homozigotų su dominuojančiais genais (AA) fenotipo. Tas pats alelis vienoje alelių poroje yra recesyvusis, o kitoje-dominuojantysis.

  • Biologija Špera
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1812 žodžiai)
  • Lina
  • Genetikos ir biotechnologijos špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Genetikos ir biotechnologijos špera. (2014 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetikos-ir-biotechnologijos-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:18
×