Genetikos konspektas


Genetika konspektas. Su lytimi sukibes požymis. Su lytimi sukibusios ligos. Su lytimi sukibę požymiai. Lytinis chromatinas. Ekologine genetika. Genetikos konspektai. Robertsono sindromas. Genetinė homeostazė. Paveldimumo tyrimų metodai.

Terminai. Xx amžiaus genetikos mokslo kryptys. Organizmai. Chromosomų struktūra ir morfologija. Robertsono tipo translokacijos. Ląstelių dalijimosi būdai. Mitozė. I metafazė. I anafazė. Autosominės ligos. Požymiai sukibę su lytimi. Katės kniaukmo sindromas. Patau sindromas. Edvardso sindromas. Dauno sindromas. Lytinių chromosomų aneuploidijos (anomalijos). Gonadų disgenezės sindromas. Klainfelterio sindromas. Priedinė y chromosoma berniukams. Xy moteris. Vyrai su xx. Tikrasis ir pseudohermofroditizmas. Apsigimimai. Prenatalinė diagnostika. Choreonobiopsija. Transabdominalinė amniocentezė. Mutacijos. Mutacijų klasifikacija. Mutogeniniai faktoriai. Imunogenetika. Eritrocitariniai antigenai. Citogenetiniai tyrimo metodai. Lytinio chromatino tyrimas. Dvynių tyrimo metodas. Rh. Genų sąveika. Alelinių genų sąveika. Nealelinių genų sąveika. Suminės nealelinių genų sąveikos. Polimerija. Ekologinė genetika. Populiacijų ir evoliucinė genetika. Populiacinis statistinis tyrimo metodas. Dermatoglifika. Biocheminis tyrimo metodas. Paveldėjimas ir paveldimumas. Genetinė homeostazė. Faktoriai lemiantys genų dažnumą populiacijoje. Gamtinė atranka. Atrankos formos. Adaptacinė (selekcinė) svarba atrankos koeficientas. Dominuojantys genai ir atranka. Gamtinė atranka žmogaus populiacijoje. Molekulinė genetika. Genų struktūra ir funkcija. Nukleotidinės rūgštys. Dnr sandara. Dnr dvigubėjimas. Informacinė rnr. Baltymų sintezė. Genetinio kodo analizė. Genetinė inženerija. Dirbtinė genų sintezė. Žinduolių klonavimas. Genų terapija.

Centromera- mechaninis chromosomos centras, esantis pirminėje persgenokopija- panašių požymių atsiradimas, kai turi įtakos genai, kurie yra skirtingose chromosomose, arba chromosomos skirtingoselytinis chromatinas- žmogaus ir žinduolių somatinių ląstelių darinys, sudarytas iš chromatino ir matomas interfazinisistemingas faktinis medžiagos kaupimas atvėrė kelią genetikai. Nauji tyrimo metodai padėjo vystytis naujoms žmogaus genetikos kryptims. Žmogaus genetika- biologijos pagrindas.

Fundamentalioji- tiria tinkamumą ir paveldimumą. Gauti moksliniai apibendrinimai vertingi ne tik teorine bet ir praktine puse, todėl žmogaus genetika yra ir taikomoji ir eksperimentinė.

Citogenetika- nagrinėja chromosomų strukturą, genetinės medžiagos perdavimo ypatumpopuliarinė- tiria visumą vienos rūšies individu, turinčią bendrą arealą ir tapatingais būdais prisitaikiusių prie konkrečių ekologinių ir geografinių sąlygų.

Molekulinė- tiria aminorūgščių, baltymų, angliavandenių struktūrą, cheminę sudėtį, normas ir patologijos variantus.

Ekologinė- tiria organizmo santykius su aplinka, tarpusavio ryšius, remiantis genetikos informacijos pasikeitimais.

Onkogenetika- tiria vėžio vystymosi genetiką, kancerogenų molekulinių mechanizmų išaiškinimas, vėžio paveldėjimo galim pviršutinėje schemos dalyje žimimos pačios didžiausios chromosomos, g grupė- mažiausios. D-f grupėse dažniausiai aptinkama anomalijų.

Kiekviena chromosoma sudaryta iš chromatidžių, kurias tarpusavyje jungia centromera. Centromera chromosomą dalyja į dalis. Virš centromeros esanti chromosomos dalis sudaro trumpuojeigu centromera išsidėsčiusi taip, kad trumpieji pėčiai tampa trumpesni už ilguosius, tai centromera vadinama submetacakrocentrinės chromosomos yra linkusios susijungti tarpusavyje ir sudaro taip vadinamas robertsono subalansuotos translokacijos metu genetinė medžiaga nedingsta, bet persigrupuoja, todėl žmogus fenotipas yra normalus, tačiau toks individas gali perduoti nesubalansuotam variante savo palikuonims. Tmitozė- tai toks ląstelės branduolio dalijimosi būdas, kai chromosomų kiekis palieka ląstelėje nepakitęs ir išeina dvi dukterinės ląstelės. Mitotiškai dalijasi somatinės ląstelės (kūno). Ne visos ląstelės dalijasi vienodai. Mitozė dalijama į fazes.

Viena iš jų yra profazė, kurioje vyksta laipsniška chromosomų kondensacija ir jos pasidaro stambesnės, matomos šviesiniu mikroskopu. Kiekviena siūlinė chromosoma sudaryta iš dviejų chromatidžių sujungtų centromeromis.

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2012 m.
  • 45 puslapiai (9873 žodžiai)
  • Universitetas
  • Albinas
  • Genetikos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Genetikos konspektas. (2011 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetikos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo